Kendim hakkında yazmaktan çok da hoşlanmıyorum, vasıl oldu

Bu başlığın nedeni değerli okurlar, Afrika gazetesinin geçen günlerde şahsım adına atmış olduğu manşetten kaynaklanıyor.

Bu başlığın nedeni değerli okurlar, Afrika gazetesinin geçen günlerde şahsım adına atmış olduğu manşetten kaynaklanıyor. “milliyetçi ERKAN EĞMEZ Rum tarafında tedavi görüyor” geçtiğimiz Ağustos ayı sınır ihlali gerekçesi ile mahkemeye çıkarıldım, hakkımda dava okundu, yurt dışı yasağı kondu ve KKTC kimliğime el konuldu. Bu uygulama KKTC anayasasına aykırıdır, bizim anayasamız özgürlükleri kısıtlayan bir anayasa değildir.
Geçen hafta askeri mahkemeye, teminatın değiştirilmesi amacı ile avukatım ile başvurdum. Ben Rum tarafında özel bir göz doktorun da tedavi oluyorum, bundan dolayı yurt dışı yasağının kaldırılmasını ve kimliğimin iade edilmesini talep ettim ve kabul gördü ek kefil ile iade edecekler.
Niye Rum tarafında göz doktoruna gittim, on beş yıllık şeker hastasıyım(diyabet tip 2), hastalığıma bağlı gözlerde damar patlaması nedeni ile sorun yaşadım. İlk bulguyu iki yıl önce Lefkoşa da Kıbrıslı Türk doktor tespit etti, altı aylık takipte bir iyileşme olmadı, onun önerisi ile Rum tarafında daha gelişmiş teknoloji var oraya bakın dedi. Patlayan damarın biri görme noktasına çok yakın lazer çok riskli kalıcı körlük de yapabilir. Öylece araştırdım Rum tarafın da ilk üç doktor içerisinde bulunan bir doktor tedaviye başladı, iyileşme gerçekleşiyor. İstanbul’a gittiğim zaman da orada da bakındım tedavi doğru dediler, kullandığım ilaçlar ise AB de çok yeni ve ne KKTC de nede Türkiye de var.
Evrim Kamalı, haberi yaptı çünkü o gün mahkemede idi, Şener Levent de bunu manşet yaptı. “Büyük milliyetçi ERKAN EĞMEZ Rum tarafında tedavi görüyor. Günde 10-12 hap içerim, KKTC de bakındığım doktorların isimlerini yazmaya da gerek yoktur.
Ben hiçbir zaman Rumlara küfretmedim, masada bulunan çözüm modelini eleştirdim, Rum tarafının gerçek anlamda devleti paylaşmak istemediğini savundum. Gittiğim doktor ile de bunları konuşuyoruz ve Crans Montana sonrasında haklı çıktın EĞMEZ dedi Anastasiadis anlaşma istemiyor. Benim savunduklarıma KKTC CB Akıncı da geldi. Ancak ŞENER’E acıyorum diplomasimi biliyor, kaldı ki nerde bir anlaşma karşıtı Rum varsa onlar ile işbirliği halinde EDEK başkanı SİZOPOULOS başta, plaket de verdiler kendisine, Türkiye’nin adadan çıkmasını savunduğu için.
Bu haberi okuyan bir Rum gazeteci, tanımıyordum önce Facebooktan arkadaşlık attı, telefonumu verdim aradı ve konuştuk. Niye kimliğime el koyduklarını sordu bende anlattım. AB yasalarına aykırı bir durum dedi AHİM’E göre suç, sizler nasıl Avrupalı olmak istiyorsunuz dedi, KKTC mahkemelerinin bu uygulamasını garipsedi, Anayasaya aykırı dedim ama oluyor. Bu konuşmayı da Alitha gazetesinde de haberleştirdi, bilgi verirsem mahkemeyi izlemek için geleceğini dedi.
Aslın da Şener Levent’e teşekkür etmem gerekir, beni gündeme taşıyor, yaklaşan genel seçimlerde aday olmayı düşünüyorum, teşekkürler Şener Levent.

Bu haber 767 defa okunmuştur

:

:

:

: