Üzücü...

Fenerbahçe, sezonun belki de en büyük fırsatlarından birini tepti.

Fenerbahçe, sezonun belki de en büyük fırsatlarından birini tepti. Aslında geçmiş yıllara da baktığımızda özellikle Galatasaray takımının puan kaybettiği haftalarda sarı lacivertli takımında puan kaybına uğradığına bir çok kez şahit olmuşuzdur. İlginç bir şekilde. Daha iyi olacağız derken, tüm önemli raiplerinden sonra oynayacağın lig maçında daha hala puan avantajını lehine çeviremiyorsan yapacak ne var ki. Seyirci diyorsun, ona buna bakmadan maça geliyor ve sana sonuna kadar destek oluyor. Tam lider ile arandaki farkı 5 puana indereceğin fırsat ayağına kadar gelmişken yapılan bireysel hatalarla bu kayıp neden. Yanlış nerede yapılıyor. Sayın Aykut Kocaman’ın ve oyuncu grubunun iyi niyetli olduklarına inanıyorum. Aksi olsa yenilen gollarden tepkiler anlaşılırdı gerçekten iyi niyetli olup olmadıkları. Ama... İyi niyet futbolda ne kadar var. Açıkçası yok. Futbol ticaret gibidir, rakamlar yani matemeatik konuşur. 90 dakikanın sonunda tabelada ne yazdığıdır önemli olan ve tatmin eden.
Fenerbahçe ligin 10. Haftasında lider Galatasaray’ın Karadenizde kaybettiği 3 puanı lehine çeviremedi ve puan farkını 5’e indiremedi. Sarı Lacivertlilieri de en fazlasıyla üzen de husus bu olsa gerek. Maç içindeki oyuna baktığınızda tamamen belki de göreceli bir anlayış olsa da Fenerbahçe’nin gerçekten dikine hala oynayamaması büyük bir handikap büyük bir eksiklik. Maç içerisinde yayıncı kuruluşun sağ alt köşeye verdiği topla oynama sürelerinde Fenerbahçe hep önce ama yan paslarla ayağa yapılan topların neticesinde tabiri caizse bal yapmayan arı misali. Taraftar ve camia böyle bir futbol seyretmek istemiyor, sadece duran top organizasyonlarından gelecek bir golü beklemeye kalkarsak eğer atı alan üsküdarı geçebilir. Takımda yabancı oyuncuların halen hangi ülkede ve hangi takımda oynadıklarından haberi yokmuşcasına son derece rahat olmalı ayrı bir problem teşkil ediyor.
Sahanın en çok koşanı en çok mücadele edeni Valbuena olarak görünüyor ve sağladığı katkı ile bunu sonuna kadar ispatlayan bu oyuncuyu da oyundan alıyorsun. Bu durum maalesef 2 de 2 oldu. Galatasaray maçında oyundan alındı berabere kalındı ve son olarak da Kayserisipor maçında da kenara alındı aynı sonuç oldu. Rakipten iki kişinin zar zor tutabildiği oyuncuyu çıkardığınızda rakibi rahatlatırsınız. Karşı takım bir kişi eksik gibi oynuyor görüntüsünden uzaklşır ona mücadele etme şansı ve ortamı yaratırsınız. O nedenle Valbuena’yı almak büyük bir hata idi. Elbette maç içerisinde kenara bir işareti oldu mu yada bilmediğimizi birşey yok ise. Kayserispor Teknik Direktörü bile Valbuena çıkmasaydı işimiz zordu açıklamasını yaptı. O bile görmüş dielim.
Fenerbahçe bu maçtan 3 puan ile ayrılmış olsaydı eğer evet adım adım liderliğe doğru yol alabileceğimi gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Tabi burada belli bir aşamadan sonra da bireysel futbolcu hatalarını da kenara koymayalım. Kayseri maçı daha çok bireysel hataların yapıldığı ve bu nedenle puan kaybının yaşandığı maç oldugunuda belirtmek gerekir. Lig uzun bir maraton, rakipler puan kaybedecektir ama önemli olan onlar kaybederken senin kazanman. Sen kazanamıyorsan onların puan kaybetmesinin anlamı yoktur. Tüm taraftarlar puan farkının kapanacağına inandığı bir hafta da hayal kırıklığı yaşadı son dakikada gelen gol ile.
Ne denir ki. Ama kazanma ritmimizi bu haftalarda yakalayamazsak sezon başından beri inandığım şampiyonluğa gerçekten uzak kalacağız.
Kalın sağlıcakla...

Bu haber 36133 defa okunmuştur

:

:

:

: