DP Lefkoşa adayı Gencay Eroğlu ses getirdi

Gencay Eroğlu’nun adaylığı gerçek anlamda ses getirdi, öncelikle ülkede cinsiyet kotası yasallaşmış ancak altı ilçede DP dışında hiçbir parti kadın aday düşünmedi bile, bundan dolayı Gencay hanımın adaylı başlı başına bir farkındalık yaratmış oldu.

Gencay Eroğlu’nun adaylığı gerçek anlamda ses getirdi, öncelikle ülkede cinsiyet kotası yasallaşmış ancak altı ilçede DP dışında hiçbir parti kadın aday düşünmedi bile, bundan dolayı Gencay hanımın adaylı başlı başına bir farkındalık yaratmış oldu. 3. CB Dr. Derviş Eroğlu UBP adayı Hasan Sertoğlun’un yanında olduğunu açıklasa bile neticede her bir şahıs özgür iradesini kullanır ve bir yola çıkar.
Yerel yönetimler parti dışında gerçek anlamda kişi ile değişkenlikler yaratabilir. Partiye bağlı kalarak çalışmalar dışında başkanın özverili çalışmaları ile yerel halka hizmet etmek bir hedef olur.
Gencay hanım gençlik dairesi müdürlüğü döneminde, özellikle gençliğimiz ile ilgili çok değerli projeler üretip hayata geçirmiştir. Halkımız bu iki günde bir anda bunları konuşur oldu, siz halkımıza hizmet edin ve bir köşeye koyun gün gelir size olumlu bir katkı sağlar.
Yerel seçimler halka hizmet yarışıdır, bunun tabi ki cinsiyet ayrımı yoktur da kadın başkan adayını da bir tek düşünen DP GB Serdar Denktaş oldu. Ben kadın – erkek ayrımına karşıyım her birey eşitti de, KKTC meclisin de en az 20 kadın vekil olsa, bakanlar kurulunda 4 kadın vekil olsa inanın ülke bir başka olur. Niye 28 belediyenin 10 tanesi kadın olması, ancak bizim ülkenin siyasi yapılanması ile koşulları erkek siyasetçiye daha çok imkanlar sağlayabilmekte, bunu değiştirmenin yolu, cesaret ile ortaya atılmaktan geçer.
Gencay hanıma hayırlı olmasını dilerim, bu yol zor bir yol olabilir, altında çok nedenlerde aramaya gerek yoktur, hedef hizmet etmektir, kendini hazır hisseden her bireyin kadın – erkek fark etmez yola çıkabilmelidir.
DP ve GB Serdar Denktaş etki yaratacak bir aday buldu diye düşünüyorum, hatırladığım kadarı ile Lefkoşa da büyük partilerin hiç kadın adayı olmadı, bu önemli bir karardır. Derviş bey açısından bir huzursuzluk yaratmış olsa bile, at binenin kılıç kuşananıdır. Seçimde başarılı olabilmesi Lefkoşa için yaratacağı hizmet projelerini doğru seçmesi ve bu projeleri anlatırken inandırıcı olmasından geçiyor, bir kadın olarak farkındalık yaratmak belki de ruhunda vardır Gencay hanımın.


Bu haber 634 defa okunmuştur

:

:

:

: