UBP de Ersin Tatar dönemi başladı

UBP başkanlık seçiminin birinci tur kazananı Tatar olunca, ikinci tura kalan Özgürgün seçimden çekildi ve Tatar, divan tarafından genel başkan olarak ilan edildi.

UBP başkanlık seçiminin birinci tur kazananı Tatar olunca, ikinci tura kalan Özgürgün seçimden çekildi ve Tatar, divan tarafından genel başkan olarak ilan edildi. Yeni başkana hayırlısı olmasını diliyorum, çalışkan bir insan olarak hem parti için hem de ülke için çok verimli çalışmalar yapacağından eminim. Ersin beyi 1995 yılından itibaren tanıyor ve çok iyi bir dostluğumuz vardır.
UBP, KKTC nin en köklü ve en güçlü partisidir. Tatar parti başkanlığı süresince hizmet etmiş Özgürgüne teşekkür etmiştir. Artık yeni bir dönem başlamıştır, Tatar’ın öncelikli olarak partinin kurumsal bir yapı olarak çalışmasını sağlayacaktır. Partinin gücü üyesinden ve tabanından gelmektedir, bundan dolayıdır ki teşkilatlar oluşturulmalı ve çalıştırılmalıdır başkan ve diğer yetkililer bunu sağlamakla yükümlüdürler.
Başkan filonun başındaki kaptandır, UBP güçlü bir yapıya sahiptir ve KKTC’NİN de teminatıdır. Halkımız bu dönemde ciddi ekonomik sorunlar yaşamaktadır, hükümetimiz bu sorunlara çare bulmakta zorlanıyor veya geç kalıyor. Hükümetin eksikliklerini gören halkımız UBP ye bir umut olarak bakmaya başlamıştır.
Parti başkanlığı seçimleri ülkede en çok konuşulan seçimler oldu. Ülkede bir genel seçim havası oluştu, bunun nedeni ekonomik sorunlar olduğunu düşünüyorum, halkımız yeni başkanın belki de farklı bir siyaset ile ülkede hükümete alternatifler yaratabileceği düşüncesi bile oluştu.
Erken seçim bile konuşuldu, ancak halkımız ve ülke siyaseti erken seçimi kaldıracak durumda değildir. Erken seçim seçeneği farklı hükümetler denenir başarılı olmazlar ise o zaman erken seçim seçeneği gerçekleşmiş olur.
UBP, daha etkin, yapıcı ve fikir üreten muhalefeti yapmak zorundadır. Halkımız bu sorumluluğu UBP den bekliyor, ancak hükümet de daha sorumlu davranıp, insanlarımıza karşı siyasi görüşlerden dolayı ayrım yapmamalı, bakanların haberi olup olmadığından emin değilim ancak bazı müdürler babalarının çiftliği gibi davranıyorlar.
Bunlar duyuldukça UBP aranıyor hale geldi, ondan dolayıdır ki Ersin Tatar bey UBP genel başkanı olarak sorumluluğu bir o kadar daha artıyor.
Ersin Tatar, çalışmaları ile ülke sorunlarını çözebileceğini geçmiş dönemlerde ki maliye bakanlığı görevi ile göstermiştir. Belki ileri de bir başbakan olarak da halkımızın hizmetinde olabilir, bunu zaman içerisinde hükümetin icraatları belirleyecektir.
Tatar, KKTC halkının ulusal davada da güvenebileceği bir liderdir, anavatan Türkiye ile ilişkileri fevkalede iyidir. Kıbrıs sorunu 50 yıldır Rum tarafının isteksizliğinden dolayı çözülemedi. Türkiye ile birlikte yeni bir siyaset geliştirmek durumundayız, UBP parti olarak Ersin Tatar da yeni genel başkan yeni siyasete sıcak bakıyor. Anlaşılan değerli okurlar önümüzde ki süreç çok farklı siyasi gelişmelere gebedir, ülkenin hayırlı olsun.
Bu haber 785 defa okunmuştur

:

:

:

: