Saha bahane, Zivaniya şahane

Geçen hafta oynan KKTC futbol takımı Magosa Türk Gücü (MTG) ve Kıbrıs Rum takımı Salamina arasında ki maç mini krize neden oldu. Bu maç iki takım arasında ki yetkililer tarafından aylarca önce planlandı.

Geçen hafta oynan KKTC futbol takımı Magosa Türk Gücü (MTG) ve Kıbrıs Rum takımı Salamina arasında ki maç mini krize neden oldu. Bu maç iki takım arasında ki yetkililer tarafından aylarca önce planlandı. Stelyos vakfı da bu organizasyonun içerisinde, BM de yer aldı. Bu teklif iki lidere de götürüldü, Akıncı ve Anastasiadis barış adına maçta bulunmayı kabul etti. Anlayacağımız birkaç yıl önce müzakereler başlamadan önce içilen zivaniyalar gibi. İki lider o dönem kuzey ve güney Kıbrıs da bir araya geldiler, Kıbrıs içkisi olan zivaniya içip müzakereler için yol aldılar. Tabi ki Crans Montana da gerçek ortaya çıktı ve müzakereler sonuç vermedi.
MTG yetkililerinden bazıları oynanacak olan bu maçın Pile köyünde ki saha olduğunu açıkladılar, yani ta ilkten teklif götürülen saha değişmedi. CB Akıncı doğru söylemiyor mu? Şundan eminim ki Anastasiadis bizim iddia ettiğimiz sahaya asla gelmez. Eğer gelirim demişse Akıncı’yı kandırmıştır, demek oluyor ki KKTC CB’LIĞI daha Rum tarafını yeterince tanımamışlar.
Üzülerek görüyorum ki Akıncı ve ekibi Anastasiadis’in siyasi tuzağına düşmüş ve BM önünde de itibar kaybına neden olmuşlardır. En kötü olan da sözün güvenilir olmadığının konuşulmasıdır.
Bu haber 934 defa okunmuştur

:

:

:

: