Adalet Olmazsa, Zulüm Olur

Star Kıbrıs Gazetesinin değerli okuyucuları. 12 yıldır yayın hayatına devam eden Star Kıbrıs Gazetesi ne diyor “Güçlünün değil haklının yanında”. Tamda bu noktada başlıyor Star Kıbrıs Gazetesinin görevi. Ülkede adaleti sorgulamak ve adaletin eşit olarak dağıtılmasını sağlamak.

Star Kıbrıs Gazetesinin değerli okuyucuları. 12 yıldır yayın hayatına devam eden Star Kıbrıs Gazetesi ne diyor “Güçlünün değil haklının yanında”. Tamda bu noktada başlıyor Star Kıbrıs Gazetesinin görevi. Ülkede adaleti sorgulamak ve adaletin eşit olarak dağıtılmasını sağlamak. Adalet olmazsa devlet çöker, millet çöker. Adalet olmazsa zulüm olur. Adalet olmazsa ne huzur, ne de güven olur!
Ülkeyi yöneten İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars Gazimağusa- İskele- Yeniboğaziçi İmar Planı hazırlayacağını söyledi ama öncesinde Emirname yayınladı. Memleket kalktı oturdu. Sonra Bakanın bazı sözleri vermesi üzerine kimse sesini çıkartmadı. Ne dedi Ayşegül Hanım; “herkesin görüşünü alacağız ve ona göre hazırlayacağız” dedi. 190’a yakın örgütün görüşünü alırken bölgenin en büyük yatırımcısının görüşünü almadı.
Başka ne demişti Ayşegül Hanım ;“Kıbrıs Türk Yatırımcısı ve inşaatçısının menfaatini koruyup onları mağdur etmeyeceğiniz” demişti. EE bu sözünü de tutmadı...
Bölgede izinlendirilmiş hâlihazırda üç otel projesi olan SAFA GROUP’ un görüşleri alınmadan bu çalışmayı tamamlamayı yeğledi. Oysa SAFA GROUP kendi sorumluluk anlayışı içerisinde iki kez bakanlığa yazı yazmış ve bölgeyi ilgilendiren emirnameler konusunda kendi fikirlerini paylaşmak istemişti.
Yarın açıklanacak olan İmar Planının bölgedeki yatırımcının görüşü alınmadan hazırlanmış olması, “ben yaptım olur anlayışının” halen daha siyasi anlayışımızda egemen olduğunun en önemli kanıtıdır. Siyasete yeni bir soluk getirecekleri vaatleri ile gelen Halkın Partisinin de bu bağlamda kendisini bir kez daha sorgulamasını kamuoyu önünde kendilerinden istirham ediyoruz.Bu haber 11444 defa okunmuştur

:

:

:

: