'K.K.T.C. Cumhurbaşkanlığı Sarayı'

Sanat ve Sanatçı bir bahar müjdecisi gibidir. Hergün ülkesine ve insanına baharı taşır, yaşatır.

Sanat ve Sanatçı bir bahar müjdecisi gibidir. Hergün ülkesine ve insanına baharı taşır, yaşatır.
Özellikle üreten sanatçılar. Geçmiş pazartesi akşamı Sn. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve çok kıymetli eşi Meral Akıncı. Himayelerinde 'Dünya Sanat Günü 15.Nisan' ı Cumhurbaşkanlığı sarayında bir çok sanatçı dostlarla, sevgi yüklü, kucaklayıcı anlarla kutladık. Orada gözlemlediklerim kocaman yüzlerde ve kalplerde sıcacık gülümsemeler, anılarda kalan, kocaman bir fotoğraf. Çok uzun zaman oldu Bu güzelim etkinliklerde yer almamak, alamamak. Benim için inanılmaz keyifti, bir çok sanatçı dostlarımla konuşmak, görüşmek özellikle Sn. Cumhurbaşkanım Mustafa Akıncı ve kıymetli eşi Meral Akıncı. hanımefendi ile kucaklaşmak çok büyük bir mutluluktu.
Bir sanatçı bir yere giderken beklediği sadece samimi içten bir davranıştır. Ne göstermelik sözler, nede birşeyler yapmak. Kendi kabuklarında yaşayan sanatçılar sadece samimi içten davranışlar ve gerçek sevgilerle beslenirler. Zaman, zaman meltem meltem esen rüzgarlara kapılıp gidebilirler o güzelim, davetlere, bir an için mutlu olabilirler. Tekrar Kabuklarına kapandıklarında omuzlarına dokunacak sıcacık bir el onlara yeter. Yeniden yeniden çiçeklenirler, rengarenk açmalarına neden olur o sıcacık dokunuşlar.
Gökkuşağı gibi.
'Bir şiir mısralarında'... Senden tek bir kelime yeter buz tutan bedenimi ısıtmak için... Bana dünyaları verme, bana sözler söyleme... Ben herkes değilim. Karşındaki ya da yanındaki değil içindekiyim. Bana bir şeyler göstermeye çalışma, bir şeyler ispatlama, gücünü sergileme. Ben sana, en yalın olana, yüreğine, bakar ruhuna aşığım. Aramızda ne bir maske, ne bir duvar... Sadece insan olan insanlık ve benim tertemiz yüreğim... Dışarıda yeterince gürültü var.
İhtiyacı olan, bir insanın içten samimi sessizlik...
İyiki varsın dediğimiz insanlar olmalı herzaman etrafımızda işte ozan dırki huzurla yükleniriz...
SiziSeviyorum...

Bu haber 9032 defa okunmuştur

:

:

:

: