Bitsin şu atamalar

15 aylık süreden sonra 15 gün daha

Halkın beklentisi çok ve artık sabrı da yok. 15 aylık süreden sonra 15 gün daha beklemeye tahammüllü yok. Biran önce Türkiye ile Ekonomik ve Mali İşbirliği Protokolünün imzalanmasını istiyor. Biran önce hükümetin sorunlara el atmasını bekliyor.

Geçen hafta bitmeyen atamaların artık bu hafta bitmesini bekliyor hükümet. Halkın refahını yükseltecek icraatların yanında yığınla bekleyen sorunlara çözüm arıyor halkımız. Hayat pahalığından eğitime, sağlığa kadar yığınla sorun var ülkede.

Ve bu sorunların üstesinden gelecek kadroların bir an önce atamalarının yapılması, hükümetinde artık tüm gücü ile bu işlere konsantre olmasını bekliyoruz. Hükümet programında halka vaat ettiklerini yapmasını bekliyor vatandaş yeni kurulan hükümetten.

Dünya küreselleşirken, KKTC’nin küreselleşen bu dünya içindeki yeri konusunda hükümetin adımlar atmasını bekliyoruz. Bakın turizm ve eğitimde ne ambargo var nede başka bir şey. Dünyanın her yerinden insanlar ya tatil için ya eğitim için ülkemize geliyorsa artık bazı şeylerin farkında olmamız ve buna göre hareket etmememiz kaçınılmazdır.

Son açıklanan DPÖ rakamları da zaten ülkede Dış Ticaret Açığının Eğitim ve Turizmden gelen gelirler ile kapandığını açıkça göstermekte. Demek ki bu sektörlerin daha da iyi olması için geliştirilmesi gerekiyor ve bu konuda hükümetin cesur adımlar atması gerekiyor.
Bu haber 9830 defa okunmuştur

:

:

:

: