KKTC gündeminin 2020 cumhurbaşkanlığı seçimleri olması, zamansız, gereksiz ve kifayetsizdir

Her şeyi bıraktık ve 2020 CB seçimlerini her yönü ile tartışmaya başladık, ne kadar gereksiz ve verimsiz bir tartışma KKTC gündeminin bu olması, üzücü ve bir o kadar da düşündürücü.

Her şeyi bıraktık ve 2020 CB seçimlerini her yönü ile tartışmaya başladık, ne kadar gereksiz ve verimsiz bir tartışma KKTC gündeminin bu olması, üzücü ve bir o kadar da düşündürücü.

Başta CB Akıncı dört buçuk yıldır görevi başında, ancak hiçbir dönemde bilgilendirme toplantıları yapmadı. Berlin’e gitti geldiği gündendir sonuçları ile ilgili bilgilendirme yapıyor. Orada neler oldu, neler konuşuldu, gayri resmi bir hiç!!! Bunu yazacak bir yürek var mı?

Yoksa şirinleri oynayacak yazarlar, bir de küfredecek kalemler, ikisi de korkunç hatalı, gerçekleri yazsak yeterdir. Benim için Akıncı’nın söyledikleri yeterli değildir, partneri Anastasiadis’in de söyledikleri çok çok önemli çünkü tango ikili bir oyun.

Biraz daha federal çözüme çok az kaldı açıklaması gelecek Akıncı dan bakın Berlin de yapıcı gelişmeler oldu, Nisan CB seçimlerinden sonra da Kıbrıs sorunun da beşli bir görüşmede çok olasıdır, onun için aday olmama gerekir diyecek Akıncı.Partiler adaylarını gösterecek bunun sinyalleri de verildi zaten, hatta partisiz bağımsız adaylar da sinyal veriyor. Hazırlanın 2020 çok adaylı bir CB seçimi olacak, ikinci turda ise şimdiden yazmayalım ki hayal kırıklıkları olmasın, iki güçlü partinin adayı mı kalır o da soru işareti olsun?????????????

Ülke gündemi bunlar mı olmalı, tabi ki hayır ancak gelin görün ki olması gereken bir devlet gibi zaten davranamıyoruz. Hükümet partileri KKTC gündeminin bekleyen yasalar, Türkiye ile ekonomik protokol, yatırımcının beklentileri, iş insanlarımızın beklentileri, KKTC normalleşme süreci.

Peki duyar gibiyim normalleşme, anormalmıyız, evet bazı konularda anormaliz, kim düzeltecek meclis yasaları ile çünkü burası demokrat bir ülke demek isterdim, ancak diyemiyorum çünkü değildir.

Savcılık ve yargı bir alem, sen tut bir maronitin arazisine koçan verildi diye devleti 560 stg tazminat ödemeye mahkum et. Bunu devletten intikam alır gibi karar üretmek ne kadar adildir ve bu tür kararlar emsal olur mu? Emsal olursa devletimiz zora girer mi? Tabi ki girer, bunu bilmemek saflık olmaz mı? Mahkeme karşılıklı
mağduriyetin giderileceği bir karar üretebilirdi, ne diyelim devleti mahkum etmek daha kolay oldu. Devletin trafikten elde ettiği gelirler nerelerde harcanıyor, yollara yatırım var mı? Olsa bile çok az zaten ilgili bakan bunu dile getiriyor.

Sağlık da bitmiş, ömrünü yitirmiş olan devlet hastanesi binası yerine temelden yeni bir hastane, sağlık bakanı inşallah 2020 de yeni hastane temeli atarız demişti. KKTC imarı ile ilgili planlamalar ve öngörülen karalar kimileri kabul edilmedi kimileri ise yetersiz oldu. Emirnameler ile ülkeyi yönetemeyiz, bu da bir realite. O kadar üzerineyoğunlaşıp karalar ve çözüm önerileri üretilecek konular varken nisan 2020 CB seçimlerini konuşalım, gereksiz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bu haber 2225 defa okunmuştur

:

:

:

: