Top şimdi Sn Ersan Saner’de

1.sınıf tarım arazilerini imara açacak olan imar tasarısı yasası sn tatar ın duruma el koyması ile gidişata dur denildi. Sn baybars kadri imar kosunda baypas edilerek revizyon konusunda çalışmaları bundan sonra sn Saner götürecek.

1.sınıf tarım arazilerini imara açacak olan imar tasarısı yasası sn tatar ın duruma el koyması ile gidişata dur denildi. Sn baybars kadri imar kosunda baypas edilerek revizyon konusunda çalışmaları bundan sonra sn Saner götürecek.

Bu plan doğru bir plan olsaydı imar lejantında 1.sınıf tarım arazilerinin imara açılması söz konusu olmazdı. 2.sınıf tarım arazileri tarıma açılması söz konusu olurdu. Neyse ki büyük bir felaketin eşiğinden döndük.
Lakin geçen ada tv ye çıkan YDP genel başkanı sn Erhan arıklı nın sözleri beni dehşete düşürdü. Ne demişti sn arıklı ; burada bir rant var rantın tahmini tutarı 120 milyon sterlin. Ayrıca bu rantın içinde sn baybars var mı yok mu ? diye de programda sözlerine devam etti.
Bu yönlendirilen sorular ciddi iddialar . Bunun mecliste görüşülüp , tartışılması lazım . Böyle bir durum söz konusu mu değil mi? Nereden böyle durumlar ortaya çıkıyor . Bunların hepsi enine boyuna tartışılmalı . Böyle bir durum söz konusu ise devletin bu konuda yaptırımları ortadadır.

Neyse gelelim şimdi ki duruma .

Bundan sonra olacaklara bakalım.

Direksiyonun başında başka bir siyasi kimlikli, başka bir kişi var

Sn Baybars Kadri aslında bugün gelinen noktada büyük bir yükten kurtuldu. İşin neresinden bakarsanız bakın, bu plan fayda getirmeyecekti.

Şimdi ipler sn Saner de . Sırtında büyük yük var. Ya yolcular ile beraber bu yükü taşıyacak , ya da yükü omzundan atacak.

Benim kendisine tavsiyem şu ki; İmar planı konusunda diyaloga açık olmalıdır. Hoşgörülü olmalıdır. Dış dünyaya kendisini kapatmaması gerekmektedir. En önemlisi adaletli olmalıdır. İmar planına yakışacak kurallara riayet edecek bir plandan söz etmemizin zamanı geldi geçiyor.
Plan içerisine 1. sınıf arazilerini imara açanların yaptığı yanlış acilen giderilmeli. Tarımsal faaliyete tekrar geri kazandırılmalıdır.
Sn Saner den beklentiler çok yükseldi. Bu durumu bir nevi kayyum atanmış gibi de görebiliriz.

Yani işi ehli , bilir kişi.

Bu iş artık hata kaldırmaz.

Zamanında doğru bir şekilde sn Saner in bu işin altından ekibi ile kalkması gerekmektedir.

Plan konusunda şurada sayılı günler var.

Bence son dakika golünü kendi kalemize değil de rakip kaleye atmak bu millete fayda getirir.

Cumhurbaşkanı sn akıncı nın dediği gibi planların bilimselliği hedef alması gerekmektedir.

He unutmadan bizleri hedef alan söylemlere lafımız şudur ki ; bizim kiralık aklımız yok. Kendi bildiğimiz rasyonel açıklamalar ile eleştirilecek konulara yorum yapmamız bugün hepimizi uçurumun kenarından kurtardı. Eminim bugün bizlere kızanlar , yarın bizlere teşekkür edecekler.


Bu haber 1437 defa okunmuştur

:

:

:

: