'Zaman su gibi'

Bir insanın dengesini kaybettirip sonrada normal davranmasını bekleyemezsiniz.

Bir insanın dengesini kaybettirip sonrada normal davranmasını bekleyemezsiniz. Hayat böyle birşey dengeli huzurlu yaşamalıydı benim insanım. Zaman su gibi akıp giderken ülkem her geçen gün kirlenmekte. Kapkaranlık yollar, başucumuzda sağımızda solumuzda zifiri katran karası, bulutlar. Her gün zamansız gencecik yitirdiğimiz canlarımız. Beğinlerimizde soru işaretleri? Küçücük bir ülkeyi yönetmek güzelleştirmek bukadar zormu. Yıllardır aynı ahgamlar, hep aynı tenenenniler. Aklı başında insanların içi yanıyor. Bazen gitmek istiyor insan, çok uzaklara içine attıklarının silinmesi için. Aklının durulup, yüreğinin dinlenmesi için. Bazende mesafeye ihtiyaç duyuyor, Tekrar kendine gelebilmesi için.
Çok uzaklara gitmek isteselerde VATAN sevgisi okadar çok ağır basıyorki. Hem nereye gidebilirlerki. Yüzyıllar boyu kendi toprakları için savaşıp durmadılarmı, Bu kadar güzel bir Coğrafyanın eşi benzeri varmı. Merhametli insanlar olmalı yönetimlerde, bir karıncayı incitmeyen. 'Merhamet masum olduğu için her kalbe misafir olmaz diyor atalarımız'.
Etrafımızda yürekleri okadar çok daracık insanlar varki onların yürekleri sevgiyi sığmaz, nede insanlığı. Her evde, her okulda sevgi ve insanlık eğitimi verilirse belki bu su gibi akan giden zaman diliminde sevgi ve insanlık yeniden doğar.
27.Aralık. Benim için çok kıymetli bir gün. ilk gözağrımın Dünya ya geldiği gün. Biricik Canım oğlum, ömrüm, Doğum günün kutlu.
Nefesim.
SiziSeviyorum
Bu haber 10390 defa okunmuştur

:

:

:

: