Sicili bozuk siyaset!

Büyük umutlar vaat ederek iktidar ortağı olan, etik değerleri dilinden düşürmeyen Halkın Partisi, karısının kahvesine cinsel güç artırıcı jel koyup cüzdanını çalacak tıynette bir kişiyi vatandaş yapmakta mahsur görmedi.

Büyük umutlar vaat ederek iktidar ortağı olan, etik değerleri dilinden düşürmeyen Halkın Partisi, karısının kahvesine cinsel güç artırıcı jel koyup cüzdanını çalacak tıynette bir kişiyi vatandaş yapmakta mahsur görmedi.
İçişleri Bakanlığı’nın özel kalemini çalışma ofisi olarak kullanan ve kabarık adli suç dosyası Halkın Partisi tarafından inkar edilen, suç makinesi için adeta bir savunma hattı kuruldu.
Star Kıbrıs’ın bugünkü manşetinde okuyacağınız üzere bu kişinin 5 Ocak 2010’da darp suçundan, 20 Ocak 2011 tarihinde ise “darp ve mülke tecavüz” suçundan sabıkaları var.
Adli sicil kaydının silinmesi için yapılan başvurunun olumlu neticelendiği ileri sürülerek vatandaş yapılan bu suç makinesi ile ilgili soru işaretleri ise giderilmiş değil.
Çünkü vatandaşlık yasasına göre vatandaş yapılacak kişinin “iyi ahlak” sahibi olması gerekiyor.
HP’li İçişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı’na sormak gerekiyor.
Sizin iyi ahlaklı vatandaşınız bu mu?
Aslında ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.
Sicili bozuk birini vatandaş yapan Halkın Partisi’nin siyaset sicili de bozuk.
Nasıl mı?
Şu anda sözüm ona “bağımsız” Cumhurbaşkanı adayı olarak ortaya çıkan Özersay, 2015’teki adaylığı sırasında “parti kurmayacağım” dememiş miydi?
Peki sonra ne yaptı? Seçimi kaybeder kaybetmez Sayın Özersay’ın Halkın Partisi’ni kurması ne kadar zaman aldı?
Dörtlü koalisyon kurulurken “UBP ile koalisyon kurmam” sözü de dün gibi aklımızda.
Hatta öyle ki kahve bile içmeyi reddettiği UBP’nin kapısını çalması bir yılı bulmadı.
“Seçim döneminde başka, bittikten sonra başka konuşmam” diyen Özersay, tam aksine seçim döneminde ne dediyse, seçimden sonra tersini yaptı.
Muhalefetteyken yüksek elektrik faturalarına karşı vatandaşa “ödemeyin” diye çağrıda bulunurken, kendi iktidarı döneminde türlü bahanelerle yapılan yüksek zamları savundu.
Sayın Özersay’ın sloganı hep “Bize yakışır bir düzen” oldu.
Ama icraatlarıyla uyguladığı “sicili bozuk düzen” Kıbrıs Türkü’ne hiç yakışmadı.
Elindeki iktidar gücünü kılıç gibi savuran, başta imar planı olmak üzere tartışmalı birçok icraata imza atan Halkın Partisi yönetimi ve onun sözde bağımsız cumhurbaşkanı adayı Kudret Özersay için söylenecek tek söz var.
Ne diyor Sayın Özersay?
“Karar sizin, Geçmişe mi bakacağız, geleceği mi bakacağız.”
Cevabımız belli.
Sizin geçmişinize bakıp, geleceğe öyle bakacağız…
Toplum olarak sicili bozuk insanları bile çıkarı uğranı vatandaş yapan sicili bozuk siyasete asla geçit vermeyeceğiz… Bizden söylemesi…
Bu haber 10160 defa okunmuştur

:

:

:

: