'EvindeKal'

Umut korkudan güçlü tek duygudur. Dünya insanı çok zor bir süreçten geçerken umudumuzu yitirmeden kendimizi izole edelim, evimizde kalalım. Hayat evimizde güzeldir.

Umut korkudan güçlü tek duygudur. Dünya insanı çok zor bir süreçten geçerken umudumuzu yitirmeden kendimizi izole edelim, evimizde kalalım. Hayat evimizde güzeldir.
Evimizde yapacak onca işleri bu sürece sığdırabiliriz. Kitap okuyarak, filim izleyerek, çiçek ekerek, spor yaparak, günlük tutarak ve tabi ki en önemlisi temizlik. Hijyen bir ortamda yaşamak huzur ve sağlıktır. inanıyorum ki umut yüklü günleri hep birlikte kucaklayacağız, her karagecenin ardından gündüz doğar. Pozitif düşünceler her zaman pozitifi taşır. Yıllar boyu insanlar sadece egolarını düşünerek yaşadılar. Dünya yı öyle çok yordularki sanki bu Dünya sadece güçlü devletlerine ait. Amerika. Rusya, AB, gibi,.
Orada yaşayan kendi vatandaşlarının yaşama hakları varmış gibi, Silahlar ürettiler bir çok masum ülkeleri, insanlarını, yok sayarak, yok ettiler. Bu insanların çoğu müslüman. Sadece, ve sadece kendilerini düşündüler, çaresiz bıraktıkları insanları o ürettikleri silahlarla vurdular, kurtulanlar ise açlıktan öldüler. Yemen, Afganistan, Suriye, Gaze, Irak, Filistin, libya, Afrika, ve daha birçok ülke. Bu ülkelerin tek suçu zengin topraklara sahip oldukları, masum ve müslüman olmalarıdır. Hade şimdi görünmez uçaklar, atomlar, bombalar üretin korona virus ü vurun. Neymiş üretemiyorsunuz. Çünkü gücünüz yetmiyor. Bütün bu olanlar hep sizin yüzünüzden, ağaçalara kıydınız, denizleri, çevreyi kirlettiniz, hayvanlara işkence yaptınız, insanların hayatlarına hükmettiniz, sanatı bile kirlettiniz, senaryolarınız, şarkılarınız şiddet içerikli. Sevgiden uzak insanlığı aldattığınızı sandınız, ama değil kendi kendinizi, aldattınız, kandırdınız. İnsanların eşit olduğunu ve her canlının bu Dünyada yaşamaya hakkı olduğunu anlamadınız, anladınızda anlamamazlıktan geldininiz... Biliyorum çok zor günlerden geçiyoruz, ama sabırlı olalım. yüreğimizi, umutla yükleyelim. Günümüzde en güvenilir yer Antartika, ama insanlar o buzulun içinde bile önlemlerini çoktan aldılar. İtalya, İspanya, İran, yürekler acısı ve takiben İngiltere, Yunanistan Amerika. Sanki virüsü Çin üretmiş gibi dalga geçtiler. Önlemlerini geç aldılar. Hergün sayısız insan yok oluyor yapmış oldukları testlerle zengin, fakir, meşhur, çoluk, çocuk, yaşlı demeden pozitif çıkıyor. Yüce rabbim Dünyamızı korusun. Dünya sağlıkçıları, başta en büyük yükü üstlenen sağlıkçılarımız. Türkiye Cumhuriyeti sağlık bakanı Sn. Fahrettin Koca, ki kendiside bir sağlıkçı, başlatmış olduğu girişimlerle hepimize, insanlık adına örnek oldu. Tüm sağlıkçı çalışanlarına, polise, Askere, belediye çalışanlarına, gönüllülere, ve her zaman yanımızda olan, Canım Türkiye'me milyonlarca teşekkürler. Dilerim hiçbir vatandaşımız dara düşmez. Hükümetimiz. TC. Cumhuriyeti ve AB.den gelen yardımları, adil dağıtır.
SiziSeviyorum
Bu haber 13572 defa okunmuştur

:

:

:

: