'İnsanlar'

İnsanların yanında ilaç gibi insanlar olmalı, acılarını sonlandıran, anlayışlı huzur veren bir annenin çocuğunu kollayıp koruduğu gibi.

İnsanların yanında ilaç gibi insanlar olmalı, acılarını sonlandıran, anlayışlı huzur veren bir annenin çocuğunu kollayıp koruduğu gibi. Ve insan, Tabiatı seven insan olmalı, aldığı her nefesin kıymetini bilmeli, Tertemiz bir oksijenin DOĞADAN geldiğini unutmamalı, olanca hastalıkların sebepleri kirletilen çevre, kesilip kurutulan ağaçlar, yok edilen bitki ve hayvan türlerinden oluşur. Arıların Dünya üzerindeki değerleri bir çok insan tarafından bilinmemektedir. Arılar farklı bitkilerden reçine toplar, bunları kapatıcı olarak kullanarak kendilerini bakterilerden ve mantarlardan korumak üzere bunları arı kovanına getirir. Bir arı kolonisinin yılda 50 ile 500 gram reçine kütlesi toplama becerisi var. Propolist, birçok tıbbi üründe kullanılır. Yani insanlar için. Herşey insanlar için. Arılar sayısız acılara merhemdir, ilaçtır. Ah biz insanlar ah Dünya mızı öyle bi hale getirdik ki doymak nedir bilmedik. Hep daha çok daha çok. Köylerimizi köy insanını küçük gördük, hepimiz şehirli olmak istedik, şehirli olduk. Köyün önemini, köylünün, çiftçinin kıymetini, bir türlü anlıyamadık en önemlisi Ülkemizin Cennetten bir parça olan Adamızın kıymetini bilemedik. Yıllar boyu gözlerimizi çok uzaklara diktik. Ne olduğu belirsiz sevgiden yoksun farklı kültürlerle büyüdük. Korona sebep oldu hayran olduğumuz Ülkelerin acımasızlıkları ve gerçek yüzleri su yüzüne çıktı. Kendi insanlarına yaptıkları zulüm ortada, asırlar boyu tarihler yazdı. Günümüzde hasta olan insanları, para harcamak için ölüme terkettiler, bunu yapan bir ülke bizim kendi insanımıza yapmaz mı? İngiltere de ölü sayısı otuzbeşbin diyorlar, orada yaşayan insanımız ellibin. Bu sayı oldukça korkutucu. Bizler endişe duyuyoruz kendi insanımız akrabalarımız. Dünya insanı için üzülüyoruz.
Kendimize iyilik yapalım, birbirimize gülümseyelim, birbirimizi sevelim. Hayatın anahtarı sevgidir. Sevgimizle kucakladığımız herşey iyileşir. samimi bir sevginin yerini başka ne tutabilir ki, bu hayatta.
Sizi Seviyorum
Bu haber 11487 defa okunmuştur

:

:

:

: