Çifte mutluluk…

“Ayşe tatile çıksın” parolasıyla bundan tam 46 yıl önce yapılan Kıbrıs Barış Harekatı, o gün bugündür adada barış ve huzurun garantisi oldu.

“Ayşe tatile çıksın” parolasıyla bundan tam 46 yıl önce yapılan Kıbrıs Barış Harekatı, o gün bugündür adada barış ve huzurun garantisi oldu.
Bakmayın şimdi siz Rumların “Türk askerini istemiyoruz” lakırdılarına. Türk askerinin adada sağladığı barış, Rum halkının da güvenliğini sağlamıştır aslında.
20 Temmuz’un bizim için bir önemi daha var kuşkusuz.
Star Kıbrıs’ın kardeş kuruluşu Ada TV, bundan tam 12 yıl önce bugün kuruldu.
“Güçlünün değil, haklının yanındayız” sloganıyla yoluna devam eden Ada TV, Kıbrıs Barış Harekatı’yla aynı gün, yeni yaşını kutlamaktan mutluluk duyuyor.
20 Temmuz 2008 günü şu an Türkiye Cumhurbaşkanı olan ama o dönem Başbakanlık koltuğunda oturan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılan Ada TV ve Ada FM, tarafsız ve objektif yayıncılık anlayışıyla herkesin beğenisini ve takdirini kazandı.
Dolayısıyla 20 Temmuz, Star Kıbrıs Medya Grubu için çok daha farklı manalar içeriyor.
Ancak KKTC’nin temelinin atıldığını 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nı bugün doyasıyla kutlarken, devletin zirvesinde yaşanan tartışma içimizi burkmadı dersek yalan olur.
Bu devletin en tepesinde oturan kişi olarak Cumhurbaşkanı Akıncı’nın “Rum tarafının tek muhatabı seçilmiş Cumhurbaşkanıdır” sözleri, her ne sebeple söylenirse söylensin amacını aşan bir ifadedir.
Bu ülkenin seçilmiş hükümetini yok saymak için yedi düvel birleşirken, bir de Sayın Cumhurbaşkanı’nın bu bu sözleri etmesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne düşmanlık besleyenlerin ekmeğine yağ sürmüştür.
Elbette bu devletin Cumhurbaşkanı kadar başbakanı da bakanları da kamu kurumları da polisi de askeri de meşrudur.
Aksini söylemek Rum tezlerinin tekrarı olur ki, bunu elbette başta Cumhurbaşkanı Akıncı olmak üzere bu devletin sorumluluk makamında olan kimseye yakıştıramayız.
Devletin kurumlarını hiçe saymak, en başta 46 yıl önce bu topraklar için şehit düşen askerlerimize, mücahitlerimize yapılmış saygısızlıktır.
20 Temmuz kutlamalarının hemen öncesinde böyle bir tartışma başlatmaya da kimsenin hakkı yoktu. Olmamalıydı…
Bugün Star Kıbrıs ve Ada TV ailesi olarak 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nı daha bir coşkuyla kutluyor, o harekatta şehit olanları rahmetle anıyoruz. Gazilerimize saygılarımızı sunuyoruz. Bu vatan onlara çok şey borçlu.
Bugün hem 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nı, hem de Ada TV’nin kuruluşunu kutlarken, bu devlete ve onun kurumlarına sahip çıkmanın sorumluluğuyla hareket ediyoruz. Bizi yönetenlerin de böyle hareket etmesini bekliyoruz…
Bu haber 10745 defa okunmuştur

:

:

:

: