Yatırımcıyı baltalamayın

Yaklaşık 1 yıldır köşemden adaletsizliğin giderilmesi ve toplumda sorun oluşuturacak bir yanlışın düzeltilmesi için çırpınıyoruz. Bu konuyu KKTC’de bilmeyinimiz yoktur herhalde..

Yaklaşık 1 yıldır köşemden adaletsizliğin giderilmesi ve toplumda sorun oluşuturacak bir yanlışın düzeltilmesi için çırpınıyoruz. Bu konuyu KKTC’de bilmeyinimiz yoktur herhalde..
İmar konusu…
Dönüp yine başa geliyoruz.
Sn İçişleri Bakanımız Baybars’a köşemden kaç kere yazdım. “Yanlışın neresinden dönerseniz kardır’’ diye ama dinletemedik. Ya da kulaklarını bize tıkadı. Biz bunları diyoruz diye de yeri geldi bizlere cephe aldı. Dünyanın neresinde doğru söylemek yanlış oldu. Doğruları dile getirmeye haklının yanında durmaya devam edeceğiz.
Bildiğimiz yoldan şaşmayacağız. Bildiğimizi yazmazsak o zaman bizim de ‘’alkışçılardan’’ ne farkımız kalır?
Kalmaz…
Biz mesleğimizi icra etmeye çalışıyoruz. Basını susturmak için çeşitli yolları izlemeye gerek yok. Net olarak doğruları yazmaya kanıtlarıyla ortaya koymaya çalışıyoruz. Sn Baybars bizlerin yazdıklarından rahatsız olmuş olacak ki bir programda bu yazdıklarımızın taciz boyutuna ulaştığını söylemiş.
Bu hiç olmadı Sn Baybars…
Kimseyi olmadık şeylerle itham etmedik. Ya da bir konu hakkında görüşlerimizi beyan etmedik. Biz ne isen onu yazdık. Doğru bildiğimizi söyledik. Sn Baybars’a makamına saygımız sonsuz. Lakin bu yanlışı düzeltelim dediğinde bizlerin karşısında bir duvar gibi durdu. Yeri geldi hükümette kriz çıktı.
Ada Tv’nin kapatılması için ellerini ovuşturanlar muhaffak olamadılar. Bizi bunlarla yıldırmak isteyenlere sözüm haklılarsa zaten sonuçları onların istediği gibi olur. Lakin burası hukuk devletidir.
Ali Özmen SAFA gibi ülkesine ve milletine faydası olanları engellemek ya da yatırımlarını baltalamak kime ne kazandırır? Sormak gerekiyor. Kimse kendi çıkarları için ülke menfaatini 2. plana atmasın. Ülkemize kimin faydası varsa yeri gelir eli öpülür. El öpmekle ağız eğrilmez.
Lakin yasaları hiçe sayan anlayışa biz karşıyız. Haklının da hakkının verilmesinden yanayız. Ali Özmen SAFA milyonlarca dolar yatırım ile iş imkanını ülkemize getirmiştir. Gençlerimize iş imkanı sağlamış, Yatırımlar ile dövizi ülkemize getirmiştir. Uluslararası anlamda KKTC’nin tanıtımda önemli rol almıştır. 12 yılı arkada bırakan bir birikimle Ada Tv ve Star Kıbrıs gibi yayınları Kıbrıs’a kazandırmıştır. Ülkemizin turizmine katma değer katan bir yatırımcıyı baltalamak ya da şevkini kırmak ancak komedi olur. Bırakın şimdi her şeyi bir kenara ülkemizi kalkındıralım. Yatırım getirelim. Aş getirelim .İş getirelim. Konjöktör de buna müsaitken hep beraber KKTC’yi ayağa kaldıralım.

Bu haber 5922 defa okunmuştur

:

:

:

: