Kurgu iyi ama Türkiye oyuna gelmez

İngiltere’nin güneydoğusunda Covid19 un daha hızlı yayılan yeni türü keşfedilmişti. İngiltere başbakanı Boris Johnson ve bir grup bilim insanı tarafından yapılan açıklamada ,ülkede keşfedilen yeni türün %70 daha bulaşıcı olduğu kamuoyuyla paylaşıldı. Bu 3 ülke de daha görülmüştü. Bunlardan Hollanda ve Güney Afrika da bu virüsün görülmesi dikkat çekici.

İngiltere’nin güneydoğusunda Covid19 un daha hızlı yayılan yeni türü keşfedilmişti. İngiltere başbakanı Boris Johnson ve bir grup bilim insanı tarafından yapılan açıklamada ,ülkede keşfedilen yeni türün %70 daha bulaşıcı olduğu kamuoyuyla paylaşıldı. Bu 3 ülke de daha görülmüştü. Bunlardan Hollanda ve Güney Afrika da bu virüsün görülmesi dikkat çekici.
En son yazımda bahsettiğim üzere ve Economist dergisinin kapağını yorumladığımda dünyanın bir dijitalleşme dönemine gireceğini ve tekelleşmenin artacağından bahsetmiştik. Her şeyin tam da küreselleşmecilerin istediği doğrultuda gittiğini sizlere söylemek istiyorum. Tek tuşla her şey kapımız da . İnsanlar virüs yoluyla korkutularak , Medya unsurunun da desteğiyle evlerine çektirilmiş vaziyette.
Türkiye de 32000 hasta sayılarını gördüğümüz günlerden şimdi 20000 bin li sayılara düşmüş durumdayız. Tam d a bu noktada iyimser fikirlerin olduğu zaman da İngiltere de bu virüsün hortlaması düşündürücü…
Bu noktada hep beraber bir düşünce fırtınası içine girelim istiyorum.
Covit19 nerede doğdu?
Çin
2.dalga dediler bunun emareleri nerede görülmedi
Çin
Peki şimdi yeni bir virüs hortladı ya da hortlatıldı?
Nerede?
İngiltere de …
Şimdi sormak isterim siz okurlarımıza , son yazımızda bir ipek yolu projesinden bahsetmiştim. Bu proje ye destek veren ülkelerin durumlarından bahsetmiştik. Lakin Çin!İn üzerine gelinmeyeceğini yerine onla yol alanların üzerlerine gelineceğini söylemiştik . Mesela Türkiye, İran,Rusya ve İngiltere gibi ülkelerin .. Bunu yazmıştık. Şuan 2. Virüs konusu gündemde . Mutasyon konusu gündemde. Uçuşlar İngiltere yönünde ve gelişlerinde kapatıldı. Heryer de böyle oldu. Olmaya devam ediyor. İngiltere ekonomisi al aşağı edilmek isteniyor. Zaten Covid19 sebebiyle zarar gören ekonomi bu gelişme ile daha da geri çekilecektir.
Şimdi soralım mutasyon konusunun İngiltere de hortlaması rastlantı mı ? gerçek mi?
Ben cevabını biliyorum sizleri de düşünmeye sevk ediyorum.
Bu söylediklerimizi kulak arkası etmeyin bugüne kadar olanları yan yana koyarsak neticeye varırsınız. Kimler İngiliz kraliyet ailesine karşı savaş açmıştı. Kimler yol yürümek istemiyordu? Bunların hepsini yazmıştık.
Çin’e Ticaret savaşları ile bedel ödetmek isteyenlerin neler yaptığını da buradan köşemizden yazdık.
Türkiye ye CAATSA yaptırımları ile köşe ye sıkıştırmak isteyenler neden Yunanistan s300 leri aldığında bu yaptırımları onlara da uygulamadı ? NATO içerisinde ki bu çifte standartlık neyin nesidir?
Geçelim CAATSA yaptırımlarını …
AB üye ülkeleri 10 aralıkta Türkiye aleyhinde toplanıp karar almak istediler. Almanya başbakanı Merkel ‘in BİDEN ı bekleyelim demesi ile yaptırımlar dolaba koyuldu. Lakin Türkiye’yi köşeye sıkıştırmak için yine gelecekler. Durum ciddi. Anlattıklarımız tesadüf değil. Plan iyi kurgulanmış. Dün ege de bizleri Yunanistan ile karşı karşıya kim getirdiyse bugün de aynı planlarını hem Doğu Akdeniz de hem de virüs konusunda yürütmek peşinde.JOE BİDEN dönemin de olacaklar da 3 aşağı 5 yukarı ortada.
Türkiye kaybetmeyecek… Dünya’nın merkezinin doğu Akdeniz olacağını biz 2019 da ilan etmiştik. Lakin sancısız bir yere varamayacağımızı da aktarmıştım. Kimse Türkiye yi karşısında görmek istemiyor. O yüzden çeşitli bahaneler üreterek bizleri korkutmak için ellerinde geleni yapıyorlar. Bu manevraları bizim görmeyecek kadar tecrübesiz değiliz. 2000 yıllık geçmişimiz ile onlardan daha tecrübeli olarak hareket ediyoruz. Kafkaslarda, Balkanlarda ,Akdeniz de Afrika da . .. Nerede olmamız gerekiyorsa orada olmaya da devam edeceğiz.
Bu haber 10571 defa okunmuştur

:

:

:

: