Oyun büyüyor

Dijitalleşme Çağı Başladı adı altında yazdığım yazımda Rusya da ki ayaklanmalardan bahsetmiştik. Bu ayaklanmaların ülkemize taşınmasının da söz konusu olabileceğini de sizlere aktarmıştım. AB ve ABD ‘nin istekleri ortada. Bizlere dayatmaları da dieyebiliriz.

Dijitalleşme Çağı Başladı adı altında yazdığım yazımda Rusya da ki ayaklanmalardan bahsetmiştik. Bu ayaklanmaların ülkemize taşınmasının da söz konusu olabileceğini de sizlere aktarmıştım. AB ve ABD ‘nin istekleri ortada. Bizlere dayatmaları da dieyebiliriz.
Bunlara mütakip şunları sormak elzem oldu.
1. Navalni Rusya ya gönderil di mi? Yoksa döndü mü
2. ABD Ortadoğu Koordinatörlüğüne neden MC GURK’u atadı
3. ABD başkanı koltuğuna oturur oturmaz neden yoksulluk gibi konuları gündeme getirdi?
4. Türkiye’de Boğaziçi Üniversitesinde gerçekleşen eylemler neden ABD ve AB söylemlerine paralel bir şekilde hareket ediyor?
Biden koltuğa gelir gelmez Rusya’yı hedefine aldı. Putin’in bu konuda başı ağrıyacağı gün gibi ortada. Gelelim Mc Gurk ‘a … YPG ile ilişkileri çok kuvvetli. Öyle ki bu örgütü uluslar arası anlamda meşru kılmak için yeni isim bulan da bu temsilci. YPG li komutanlarla uluslar arası basına fotoğraflar paylaşanda …Mc Gurk hatırlarsak Türkiye’ye 2018 yılında Suriye’den çekilmesi gerektiğini deklare etmişti. Mc Gruk göreve gelir gelmez, Afrin, El bab gibi bölgelerde bombalı saldırılar başladı. Amaç net olarak ortada. Bunu açık açık burada yazmaya gerek yok!
Boğaziçi eylemlerini Gezi olaylarından ,17-25 aralık –e muhtıra- 15 temmuz darbe girişiminden farklı düşünmek yanlış olacaktır. Olayları sadece öğrenci eylemleri gibi göstermek isteyenlerin amacı halkı sokağa çekmekten başka bir amaç taşımamaktadır. Gezi olaylarını kronolojik olarak baktığımızda sürecin aynı şekilde işletildiğini göreceksiniz. Hep gizli planlar peşinde koşanlar başarılı olamadılar. Bu sefer de olaylara öğrencileri piyon olarak seçmek isteyenleri görüyoruz. Türkiye’nin hassasiyetlerinden KABE resminin yerlerde korkunç bir şekilde aşağılanması sizce öğrenciliğin görevlerinden mi? Bizleri birbirimize düşürmek isteyenlerin birer planıdır!
Dün eylem için topalananların taşkınlıkları sonrasında gözaltı olmuş, bugün de serbest bırakılmışlardı. Lakin sosyal medya üzerinden dijitalleşmenin de etkili olduğu bir dönemde toparlanma ve eylemleri sokağa taşımak isteyenlerin olduğu gördük.
Buradan şunu söylemek istiyoruz.
BAŞARAMAYACAKSINIZ
BÖLEMEYECEKSİNİZ!
Uluslar arası anlamda önemli gelişmelerin olduğu böyle bir dönemde bizleri iç karşılık çıkararak oyalamak isteyenler var. Bunların ekmeğine yağ sürmemiz gerekiyor. Gezi olaylarının ülkemize ekonomik etkisi ortada. Bu giderler hepimizin cebinden , bütçesinden gidiyor. Aklı selim ile hareket eden herkesin bu durumu anlayıp sükunet ile gelişmeleri izleyeceğine eminim.
Sandıkta Türkiye de iktidarı deviremeyenler gün geldi değişik ittifaklarla devirmek istediler. Gün geldi sokakta mal yağmalama, esnafa zarar verdirerek, gün geldi diyarbakırda milleti sokağa çağırdılar ama oyun kısa sürdü. Hiçbir araya gelmez dediklerimiz bir araya geldi… Oyun büyük oyuna gelirsek hepimiz kaybederiz! ABD , Fransa gibi ülkeler Yunanistan sınırımıza bugün yığınak yapması sizce tesadüf mü? Yoksa bizlerin ulusal egemenliğine bir tehdit mi? Kime karşı bu hazırlık bir sorun derim…

Bu haber 4547 defa okunmuştur

:

:

:

: