'Kalemim Yasta'

Düşünüyorumda Cehennem insan yüreğinde sevginin bittiği yerdir.

Düşünüyorumda Cehennem insan yüreğinde sevginin bittiği yerdir.
İçime bir ateş, düştü, kalemim yasta. Odalarda bir yığın eşya
Koltuklar, sandalyeler, masalar
Hiçbirinin anlamı yokmuş. Ellerimle yetiştirdiğim bahçemdeki birbirinden kıymetli ağaçlarım, rengarenk çiçeklerim ve Rafta duran bana güç veren birşeyleri öğreten sayısız kitaplarım. Başka. Ne var. Ne çocuklarımın sesi, sohbeti.
'Çok özledim çok' nede eskiden paylaştığım o mis kokulu kahvenin tadı.
Biz insanlar nasıl bu hale geldik.
Hiçmi düşünmedik Dünyamızı. NASA. açıklaması varmış MARS kızıl gezegene gönderilen robot gezegene ayak basmış. Orada ne varsa, görüntüleri Dünyamıza ulaştıracakmış. Hadi bakalım. Dünyanın kıymetini bilmeyen insan, farklı gezegenlerin kıymetinimi bilecek. Hor kullanılmış bir Dünya. Kimi aç, kimi tok. Yok olan değerler, güzellikler.
Kalemim yasta. En kötü günlerimde, Babam öldüğünde kendimi korumasız, Annem öldüğünde kendimi öksüz hissetmiştim. Zaman zaman aynı duyguları yaşıyorum.
Önce SAVAŞÇI kitabını bir solukta okudum. Sonra sırası ile bir çok kitap makale, büyük bir keyifle okuyarak o geride bıraktığım kötü günlerimde, kendimi daha iyi hissettim. Sanki karşımda babam, annem varmış gibi. Dimdik ayakta durmayı hep güzelliklere imza atmayı öğrendim. DOĞAN CÜCELOĞLU'yu kaybetmenin üzüntüsü içindeyim. Bize öğrettiği sayısız bilgiler, kalbimize dokunuşları, sevginin yüceliğini, kalbimizle konuşmayı, umut etmeyi, hayallerimizin peşinden koşmayı. Ne çok şey öğretti, öğrendik. Ve öğrenmeye devam ediyoruz.
Mutluluk.

Bir çift tatlı sözdür, yumuşacık bir dokunuştur. Affetmektir, sevmektir, sevilmektir. Çevreye dağıtılan bir tebessümdür, bir kahkahadır mutluluk. Mutluluk elimizde olanlara sevinmek olmayanlar için ise üzülmemektir. Her zaman bizden daha iyi durumda olanları değil, bizden daha zor durumda olanları düşünmektir. Birazcık işleri ertelemek hayatın frenine basıp birazcık yavaşlatmak, kendimize zaman ayırmaktır. Bir çiçeği gördüğümüzde ona tebessümle yaklaşmak onu sevmek ve koklamaktır. Bahar yağmuru altında yürümek ve ıslanmak, yağmur sonrası toprak kokusunu teneffüs etmektir. Eşine veya sevdiğine seni Seviyorum demek. Bir güzel söz söylemek. Bir tatlı bakış kondurmak, bir demet çiçek vermek...

DOĞAN CÜCELOĞLU

Sizi Seviyorum..

Bu haber 20054 defa okunmuştur

:

:

:

: