'Hatırlanmak'

Hiç bir şeye sahip olmadığımız bu Dünyada hepimiz emanetiz.

Hiç bir şeye sahip olmadığımız bu Dünyada hepimiz emanetiz.
Yaşadığımız sürece.
Birinin hayatına, birinin üzüntüsüne,
Birinin mutluluğuna,
Birinin ruhuna,
Birinin eline, yüzüne, yüreğine,
Bazen söz, bazen göz,
Çoğu zaman kalbimizle minicik de olsa,
Tüm samimiyetimizle dokunabilirsek insanız.
Bir yıl boyu kalemler acı acı yazdı. Herşey durdu, yürekler sustu. Koskocaman bir yıl boyu. 11 Mart 2020. Bir kabus gibi çöktü korona insanlığın üstüne. İnsan olarak, ne olduğumuzu, neye uğradığımızı anlayamadık. Yüreklerimize balyoz gibi inen acıları hiç kimse ile paylaşamadık. Bir titanik gemisi misali çaresizlik içinde yüzdük, yüzdük, durduk. Sağlıkçılarımıza dualar ettik belki bir çare bulurlar diye. Bir başka anladık sağlıkçıların kıymetini ve sağlığın.
Ne kadar çok önemli olduğunu... Şarkılar, şiirler ağladı...
Geçtiğimiz günlerde 8 Mart Dünya kadınlar günü dolayısı ile MORMENEKŞE Çağdaş kadınlar derneği. yönetim kurulu üyelerinin beni böyle bir günde, düşünmeleri, hatırlamaları yüreğime dokunmaları. Beni inanılmaz mutlu etti. Sanat ve Basın adına ödüllendirilmem. Benim için farklı bir ayrıcalık oldu... Yıllardır. Yurt dışı, yurt içi sayısız, almış olduğum ödüller, beni bu kadar çok. bukadar mutlu etmedi. Nedenine gelince kadınlardan oluşan bir kurumun büyük bir özveri ile insanların yüreklerine dokunmaları. Özellikle böyle bir günde. Bu pandemi döneminde beni çok duygulandırdı.
Yönetim kurulu başkanı, Hayriye Ertugay Tokyay.
Hasibe Abatay.
Nurcan Menekşeli. İlkay Erdoğuş.
Nuray Olcaytuğ.
İnci Erkanlı, Elmas Civisilli. Hürmüse Durmuşoğlu .
Filiz Nihat.
Sezal Acaroğlu Zeden.
Yılşen Ergeç Semra Önder. Munis Erkanlı. Feza Kılgın... Kadınların olduğu yerde çiçekler bir başka açar. bir başka renklenir. bütün kadınlar çiçektir. MORMENEKŞE. Çağdaş Kadınlar Derneği yönetim kurulu üyelerine katkılarından dolayı milyonlarca teşekkürler...
Kadınlar Tarihe yön veren insanlardır.
Mustafa Kemal Atatürk.

Sizi Seviyorum.

Bu haber 21679 defa okunmuştur

:

:

:

: