Arıklı balyozu eline almalı

Ülkenin en önemli kurumlarından biri olan Kıb-Tek’in nasıl bir bataklığa saplandığı Erhan Arıklı’nın bakanlığı ile ortaya çıktı.

Ülkenin en önemli kurumlarından biri olan Kıb-Tek’in nasıl bir bataklığa saplandığı Erhan Arıklı’nın bakanlığı ile ortaya çıktı.
Bir cerahatin patlaması gibi ortaya çıkan tüm pislik, ülkenin bugüne kadar nasıl soyulduğunu bizlere gösterdi.
Tuhaf bir ülkede yaşıyoruz.
Tüm bu pislik, iktidarın bakanı Erhan Arıklı tarafından ortaya çıkarılmaya çabalanırken, muhalefetin akıl almaz bir şekilde direnişiyle karşılaştığını görüyoruz.
Ana muhalefet içinde bir milletvekili bu cerahatin patlamasından o kadar rahatsız olmuş ki, “Temiz eller operasyonu organize bir yolsuzluk planı mı?” diye soruyor.
Bunun manası nedir?
Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı’ya “hiçbir şeye dokunma, her şey eski düzende devam etsin. Aksi halde bataklığın çamurunu sana da sıçratırız” mesajı mı verilmek isteniyor?
Bugüne kadar izlediği siyasi çizgiye bakarsak, Arıklı’nın böyle bir mesaja pabuç bırakmayacağı ortadadır.
Ancak asıl mesele ana muhalefet vekilinin eline tutuşturdukları notlarla, Kıb-Tek’teki yolsuzlukların üzerine gidilmesi engellemeye çabalayan güç odaklarının kimler olduğudur?
“Al gülüm ver gülüm” düzenini bozduğu için eleştirilen Erhan Arıklı, en son kurumun ihtiyacı olan 24 bin ton akaryakıtı varili 38 dolar yerine 34 dolara alarak 115 bin doları devletin kasasında bırakmayı başardı.
Peki acaba birilerinin eline tutuşturduğu notlarla konuşan bu milletvekilleri acaba “Bu 115 bin dolar kimin cebine girecekti” diye sordu mu?
Elbette sormadı.
Kıb-Tek bir bataklık. Bataklığın üstünde o kadar sinek, o kadar çok asalak var ki hepsi de bu milletini kanını emiyor.
Nasıl mı? Dünyanın en pahalı elektriğini kullanan bizlerin cebini sömürerek.
Bu düzen böyle devam edemez. YDP’deki seçim zaferinin ardından konuşan Arıklı, “KIB-TEK başta olmak üzere ülkede yolsuzluğu meslek haline getirmiş olanların başına balyoz gibi ineceğiz” dedi.
Medya olarak uyarmak boynumuzun borcu. Arıklı o balyozu eline bir an önce almalı. Bataklıktan beslenen herkesi karşısına almak pahasına da gerekeni yapmalı.
Aksi halde Arıklı’dan erken davranıp balyozu eline alacak rant çevreleri, bu milletin geleceğini parçalayacak. Bizden söylemesi…

Bu haber 11325 defa okunmuştur

:

:

:

: