Çin Bitcoin’le Savaşırken Alibaba, NFT Pazarını Başlattı!

Çinli e-ticaret devi Alibaba bir NFT pazaryeri açıyor. Sichuan hükümeti pazar yerini onayladı. Alibaba şimdiden 8.000 sınırlı sayıda NFT sattı. Çinli e-ticaret devi Alibaba bir NFT pazaryeri açıyor

Bu hafta, Çinli e-ticaret devi Alibaba, Sichuan hükümetinin onayıyla ilk NFT pazar platformunu başlattı. Çevrimiçi açık artırmaya “Blockchain Dijital Telif Hakkı ve Varlık Ticareti” denir. Haberlere göre, Alibaba Müzayedesi’nin yeni bölümü, müzisyenlerin ve sanatçıların içeriklerinin haklarını Blockchain aracılığıyla satmalarına izin veriyor. Açık olmak gerekirse, NFT’ler Sichuan Blockchain Birliği Telif Hakkı Komitesi tarafından yayınlanacak. Özel kripto para birimlerine uygulanan baskıya rağmen, Çinli yetkililer hala Blockchain teknolojisi konusunda hevesli.

Açıkçası, 2025 yılına kadar dünyanın en gelişmiş Blockchain gücü olma çabasının bir parçası olarak Çinli yetkililer, Blockchain teknolojisinin kilit endüstrilere entegrasyonunu kolaylaştırmak için Alibaba’nın NFT’leri satmasına izin veriyor. Bu arada, NFT açık artırma platformu şimdiden çok sayıda ürünü listeledi. Önümüzdeki aydan itibaren açık artırmalara başlayacak. Bunlar: Yıldız Savaşları illüstrasyonunun yanı sıra, Sichuan’ın başkenti Chengdu’nun bir simgesi olan Batı İnci Kulesi’ni de içeriyor.

Bu yıl, NFT’ler şüphesiz yeni bir dijital yatırım biçimi haline geldi

Vurgulamak için, her açık artırma 100 yuan’dan (15 ABD Doları) başlarken, teklif vermek için 500 yuan depozito gerekir. Kazandıktan sonra kullanıcılar, Bit Universe’nin genel hesabını ziyaret ederek Tencent Holdings’in WeChat hesabında ödüllerini görebilirler. Daha önce Alibaba, Dunhuang Mağaraları’ndaki antik sanatı anan iki sanat eserine dayanan 8.000 sınırlı sayıda NFT sattı.

Aslında, Alipay uygulamasındaki “AntChain Fan Grain” mini programında “NFT ödeme kodu görünümleri” hızla tükendi. Bu yıl, NFT’ler şüphesiz yeni bir dijital yatırım biçimi haline geldi ve ikinci çeyrekte yeni zirvelere yükselmeye devam etti. DappRadar’ın verilerine göre, NFT satışları Temmuz ayında 2,5 milyar doları aştı. Ekim ayına kadar, rakamın 2020’nin ilk yarısında sadece 13,7 milyon dolardan 175 milyon dolara çıkması bekleniyor.
Bu haber 6336 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER