İktidar için istikrar

Ülkemizde seçim startı verilmiştir siyasi partiler kendi yönlerinden organizasyon çalışmalarını yaparken ülkemizdeki sorunları çözmek için yaratıcı yollar aramak durumundadırlar elbetteki her problem kendi içinde bir takım alternatifleri beraberinde taşımaktadır.

Ülkemizde seçim startı verilmiştir siyasi partiler kendi yönlerinden organizasyon çalışmalarını yaparken ülkemizdeki sorunları çözmek için yaratıcı yollar aramak durumundadırlar elbetteki her problem kendi içinde bir takım alternatifleri beraberinde taşımaktadır. Problemleri çözerken öncelikle nedenlerini saptamak ise esas olmalıdır. Başarılı olmak için yetenekli olmak gerektiğini elbette hepimiz biliyoruz. Ülkemizde genellikle sağlık konusunda sorunlarımız salgının ve virüsün beraberinde getirdiği çeşitler ile halkımızın sıhhatindeki problemler her eve ayrı bir eziyet olmaktadır. Ekonomik durumda gittikçe pahalılık nedeniyle bozulmakta ve evdeki hesap çarşıya uygunluk göstermemektedir. Ekonomik sorunların çözümü için şiddetli bir beyin fırtınasına ihtiyaç duyulduğunu biliyoruz. Bu hususta Ulusal Birlik Partisi Genel başkanı Sayın Faiz Sucuoğlu’nun çalışmalarının sürdürüldüğünü de ayrıca biliyoruz. Her türlü problemin çözümünde özellikle konsensüs gerekli olandır konsensüs oylama yapmak değildir oylamada kazanan ve kaybeden taraflar vardır halbuki konsensüs oldu mu müşterek bir konuda anlaşmanın varlığı ortaya çıkar görüş birliği her zaman kazanan taraf olur.
Nitekim 23 Ocak’ta yapılacak genel seçimlerde UBP’ye tek başına iktidar yolunu açacak seçim manifestosunun, Genel Başkan ve Başbakan Faiz Sucuoğlu, milletvekili adayları, ilçe başkanları, parti meclisi üyeleri ve çeşitli başlıklarda uzmanların hazır bulunduğu geniş katılımlı çalıştay ile masaya yatırıldığı Cumartesi gününün en önemli haberi oldu.
Açıklamada, içinden geçilen süreç dikkate alınarak, ekonomi ve mali konulara ağırlık verildiği belirtilen manifestonun tüm detaylarının, görüşler alındıktan sonra, önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılacağı da belirtildi. Konunun önemine binaen açıklamaları bekliyoruz.
Başbakan Sucuoğlu ayrıca dövizin düşmeye başlaması ile marketlerdeki fiyatların da bir an önce aşağıya çekilmesi gerektiği uyarısını yineleyerek, bazı firmaların fiyatlarını aşağıya çektiğinide belirtmiştir.
Sayın Sucuoğlu, “Muhalefet maaşların ödenememesini, 13. maaşların ödenememesini bekliyor ama hem maaşlar hem de 13. maaşlar ödenecek teminatını Sayın Maliye Bakanı Sayın Dursun Oğuz’unda yanında bulunduğu toplantıda basına açıklamıştır.
“Muhalefet bozar, biz düzeltiriz. Muhalefet batırır biz ayağa kaldırırız” da diyen UBP Genel Başkanı Sayın Faiz Sucuoğlu’dur. Bu söylemleri ile halk nezdinde güven yaratan bir liderdir.
Aralık ay olarak yeni umutlara yeni yıla kapı aralığı olacak mı? Sağlık yönünden zor ama temennimiz ekonomik yönden düşünce gücü kazansın ve iktidar için istikrar olsun mahiyetindedir.Seçime ait sözümüze gelince “İnsan yaşamının her yönü, aldığı her karar ve yaptığı her seçim, içindeki sorumluluk düzeyine karşılık gelir. Bulunduğu düzey, dünyadaki rolünü ve hak ettiği kaderi ona verendir.” o halde 23 Ocak Erken Genel Seçimden beklentimiz siyasetin kaos değil istikrarı sağlamasıdır. Cumhurbaşkanımız Sayın Ersin Tatar’ın Türkiye ziyareti ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme yapması moral açısından son derece önemlidir. Bu tür istişarelerin yapılması ile ülkemizdeki zorlukların maddi ve manevi olarak her daim Kıbrıs Türk halkının yanında olan Türkiye Cumhurbaşkanına iletilmesi problemlerin beraberce hal yoluna gidilmesi elzem olan dayanışmadır. Dayanışmaya esas ise Sevgi ve Saygının açılımıdır. Takdiridir...

Bu haber 2427 defa okunmuştur

:

:

:

: