DÜNYADAN DOSTLAR Maryam Ghrakhani

İnsan nereye adım atarsa, o sayede yeni dostlar ediniyor. Hayata başka pencerelerden bakmayı öğreniyor bu sayede…

İnsan nereye adım atarsa, o sayede yeni dostlar ediniyor. Hayata başka pencerelerden bakmayı öğreniyor bu sayede…

Kuruluşu 1998 yılında gerçekleşen KIBATEK’te geçen neredeyse 14 yıl… Dile kolay!

Bu süreçte dünyanın 47 ülkesinden de dostlar edindim.

Her etkinlikte bulunamasam da her zaman dünyanın değişik ülkelerinden yazarlar, şairler, araştırmacı ve akademisyenlerle tanışmak onuruna sahibim. Ne mutlu bana…

Her tanıştığınız kişinin ülkesinin edebiyatını, kısaca tarihini ve sanatçılarını da tanımış oluyorsunuz.

Bunlardan biri de Maryam Ghrakhani

Onu birkaç yıldır tanıyorum. Hep gülümseyen yüzü, dost canlısı biri olduğunu gösteriyor. KIBATEK ailemizin bir üyesi…

Zaman zaman İran Edebiyatı ile ilgili bildiriler sunuyor, şiirler okuyor ve ilgiyle izleniyor.

Maryam, Isfahan Üniversitesi Fars Dili Ve Edebiyatını bitirmiş ve aynı üniversitede okutmanlık yapmış, 2013’te de İzmir’e gelip yerleşmiş bir İranlı’dır.

İzmir’de Kâtip Çelebi Üniversitesi’nde Farsça okutmanlık yapıyordu. Bunun yanında özel dersler de veriyordu.

Oğlu Ümit ile bir dil okulu açmışlar.
Son toplantımız İzmir’deydi. Maryam’la buluştuk yine. Bu kez DİL OKULUNU yakından görmek istedim. Karşıyaka’da bulunan çok ilgi gören donanımlı bir okul…

Birlikte oturup kahve içtik. Oğlu Ümit ve diğer çalışanlarıyla tanıştık. Farklı bir ülkede tutunmak zordur. Anne ve iki oğlu bu konuda büyük başarı yakalamışlar. Kendilerini kutluyorum.

MILANGUAGE Dil Okulları, milletlerin birbirini daha iyi anlamalarında, dil ve kültürlere ilgi duyan insanlara etkili bir şekilde kılavuzluk etmede yardımcı olmak için farklı dil ve kültürleri dünya çapında ulusallaştırma amacıyla 2005 yılında İran’da kurulmuş bir eğitim merkezidir.

İran ve Türkiye'deki şubeleriyle MILANGUAGE dünya genelinde 10 Binin üzerinde öğrenciye yardım etmesiyle bir gurur kaynağı olmuştur. Bizim çeşitli alanlarda deneyimli ve hevesli kadromuz öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere titizlikle seçilmiş ve yetiştirilmiştir.

2016 yılında ilk olarak Buca/İzmir’de kurulan Türkiye şubemiz 2021 Nisan ayı itibari ile Karşıyaka’da profesyonel kadrosu ile dil eğitimi vermeye devam etmektedir.

MILANGUAGE, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı hizmet vermektedir.
Okulumuzda İngilizce, Fransızca, Rusça, Farsça, Almanca ve yabancılar için Türkçederslerimiz bulunmakta. Bunların yanı sıra İngilizce eğitimimizde Genel İngilizce Gruplarımız bulunmakta (Okul Öncesi – Çocuk – Genç); Diğer dillerimizde daha etkili eğitim sağlayabilmek için özel derslerimiz mevcut.

IELTS – TOEFL – YDS – PTE gibi uluslararası sınavlara hazırlık programlarımız da var.
İzmir ili içindeki şirketlere profesyonel kadromuzdan öğretmen göndererek; Türkiye çapındaki şirketlere de online olarak İngilizce eğitimleri vermekteyiz.

Biz sadece dil öğretmekle kalmayıp hem kendi öğrencilerimizin yurt dışında eğitim almasına hem de yurt dışında olup Türkiye’ye okumaya ya da çalışmaya gelenler için de bir köprü oluyoruz.
Yurtdışında yaşayıp Türkçe, İngilizce ve Farsça öğrenmek veya geliştirmek isterken aynı zamanda seyahat etmek isteyenler için MILANGUAGE olarak Dil & Kültür Turudüzenliyoruz.

Turlarımız yılın dört mevsimi gerçekleşmektedir. 15 – 20 kişilik bir öğrenci grubu oluşturarak önce onların dil seviyelerini belirleyip ardından öğrenmek veya geliştirmek istedikleri dillere göre gruplara ayırıyoruz. Dil kurslarımızda “Speaking Club” dediğimiz Konuşma Kulubü var. Bununla da kalmayıp misafirlerimizin uçak transferlerini, otel konaklamalarını, sabah kahvaltısı ve öğlen yemeklerini, gezilerde ulaşım hizmetlerini de turumuza dahil ediyoruz. Tur sonunda sertifika veriyoruz.

Sevgili Maryam Ghrakhani’yi kutluyor, sağlık, huzur ve başarı dileklerimi gönderiyorum.


Bu haber 3414 defa okunmuştur

:

:

:

: