Bazen iyi şeyler de oluyor!

İskele Kalecik’te tarihi bin yıl geriye uzanan Antik Gastria Kalesi’nin 1 derecede Arkeolojik SİT alanı olarak belirlenen yerini, bostan tarlasına çevirmeye çalışan uyanık bu hedefine ulaşamayacak.

İskele Kalecik’te tarihi bin yıl geriye uzanan Antik Gastria Kalesi’nin 1 derecede Arkeolojik SİT alanı olarak belirlenen yerini, bostan tarlasına çevirmeye çalışan uyanık bu hedefine ulaşamayacak.
Star Kıbrıs Medya Grubu’nun duyurduğu haberin ardından İskele Kaymakamı Ertuğrul Toroslu skandala el koydu. Haberden ötürü Star Kıbrıs Medya Grubu’na teşekkür eden Toroslu, şu andan itibaren gerekli işlemlerin yapıldığı ve bölgedeki tüm işlemlerin durdurulduğunu açıkladı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığını da açıklayan Kaymakam, olayın takipçisi olduğunu bildirdi.
Demek ki hep şikayet ettiğimiz bürokrasi, bu kez yapması gerekeni yaptı. Bravo İskele Kaymakamına…
Bir diğer önemli adım ise bu kez başka bir alanda Başbakan Ünal Üstel’den geldi.
Başbakan Üstel, devlet dairelerinde keyfi yer değiştirmelerin önüne geçilecek düzenlemeyi çok yakında hayata geçireceklerini açıkladı.
Kamudan bundan böyle personel alımında eğitime önem verilecek. Terfilerde de liyakat için yasal düzenlemeler yapılacak.
Çivisi çıkan devlet düzeninde bunlar son derece önemli adımlar. Bir an önce vakit geçirilmeden hayata geçirilmeli.
Bu ülkede seçim döneminde falanca abisinin yanında seçim çalışmalarına katılmış bazı kamu çalışanlarını, seçim bitip abisi bir koltuk alınca nasıl ödüllendirildiğine bolca tanıklık ettik. Hatta bu uygulama neredeyse siyaset geleneğimiz haline geldi. Bu hastalık da artık inşallah tarihe karışacak.
Kamu reformunun da ipuçlarını barındıran yeni düzenlemeler hakkında bilgi veren Başbakan Ünal Üstel, değişim ayak seslerini duyuruyor.
Bu değişime uyum sağlayanlar ayakta kalacak. Ancak değişmek istemeyip statükoyu savunanlar da elbette olacak. Bunca yılın alışkanlıklarını terk etmek zor olduğu için onları ikna etmek de en başta ülkenin lokomotif partisi UBP olmak üzere tüm partilerin görevi olacak.
Aksi halde değişen dünya, değişmemekte direnen bizleri çok kötü vuracak. Bizden söylemesi…
Bu haber 6547 defa okunmuştur

:

:

:

: