EGE DE GERİLİM İSTENİYOR!

Son günlerde gözler eğe de olan gerilime çevrilmiş durumda . Yıllardır süre gelen gerginlik bugünlerde had safhada!

Son günlerde gözler eğe de olan gerilime çevrilmiş durumda . Yıllardır süre gelen gerginlik bugünlerde had safhada!

Geçtiğimiz günlerde Yunan savunma sistemi s300 ler Türk f16 larına kilitlendi… Yunanistan bu cesareti sizce nereden alıyor …
Tabi ki ABD

Bize gelince s400 için CASTSA Yaptırımları söz konusu oluyor
Yunanistan a ise yaptırımları bırakın f35 ler ve diğer silahlar tabiri caizse altın tepside sunuluyor …
Dün TC Cumhurbaşkanı Yunanistan ı ufaktan bir uyardı. Atılan adımı Türkiye ye karşı değil NATO ya karşı atılmış bir adım olarak gördüğünü söyledi.
Akıllıca bir açıklama olarak görüyoruz . Çünkü durumu uluslararası mekanizma da değerlendirmek ve meşru savunma haklarını NATO çerçevesinde değerlendirmek zekice.

Yunanistan Edirne nin karşısında oluşturulan askeri üsler ve silahlardan aldığı gücün etkisiyle horozlanmaya devam ediyor . Bu dönemde bu gerilimin tırmandırılmasının tek sebebi Türkiye nin Suriye operasyonunu durdurulmasına yönelik harekettir . Lakin Yunan kartı bizleri durdurmaktan çok , atılacak her alanda ki adımın hızlandırılması gerektiğini bir kere daha göstermiştir .

Türkiye de muhalefet partisi olan CHP nin genel başkanı kemal Kılıçdaroğlu bugün Samsun da ki teknofest e katılarak savunma alanında yapılanları tebrik etmiş .
Bence bu dönemde birlik olmak Türkiye nin önünü açar lakin 6 lı masa İçin bu söz konusu değil . Ama bugün çevremizde olanları iyi anlayıp dış politika da milli duruş sergilenmenin tam zamanı .
Bu haber 6773 defa okunmuştur

:

:

:

: