E-VİZE ÜLKEYE GİRİŞLERİ KONTROL ALTINA ALACAK!

İçişleri Bakanı Ziya Öztürkler, E-Vize Otomasyon Sistemi ile ülkeye girişlerin kontrol altına alınmasının amaçlandığını kaydetti.

İçişleri Bakanı Ziya Öztürkler, E-Vize Otomasyon Sistemi ile ülkeye girişlerin kontrol altına alınmasının amaçlandığını kaydetti.

E-VİZE’DE FİKİR ALIŞVERİŞİ

İçişleri Bakanı Öztürkler, Ankara’da TC Cumhurbaşkanı Fuat Oktay ve mevkidaşı Süleyman Soylu’nun yansıra Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar’ı da ziyaret etti. Öztürkler, Öğrenci Muhaceretleri ile ilgili online sistemde yapılacak yeni yapılandırma, E-Vize Otomasyon Sistemi ve ortaya çıkan eksiklikler konusunda YÖK Başkanı Özvar ile fikir alışverişinde bulunulduğunu açıkladı.

ÜLKEYE GİRİŞLERDE KONTROL

E-Vize Otomasyon Sistemi ile ülkeye girişlerin kontrol altına alınmasının amaçlandığını ifade eden İçişleri Bakanı Ziya Öztürkler, bu konuda Bakanlık olarak tüm teknik çalışmaları tamamladıklarını söyledi. Öztürkler, kısa süre önce de Maliye bakanlığından 255 Bin 500 dolar bedelle ihale edilecek projenin bütçe onayının alındığını açıklarken, hazırlıkların bitmek üzere olduğunu söyledi.

SINIR GÜVENLİĞİ ARTACAK

E-Vize Otomasyon Sistemi ile ülkeye gelecek olan yabancı kişilerin bilgilerinin ön kontrollerinin yapılarak sınır güvenliğinin artırılacağını ve kişilerin kayıt altına alınacağının altını çizen Öztürkler, bu sistem sayesinde kamu güvenliği için sakıncalı olan bir kişi daha adaya gelmeden önce bilineceğinden yıllardır deport için de devletin kasasından çıkan yüksek bedellerin de ortadan kalkacağını kaydetti.
Bu haber 248 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER