Bu halk hesabını sorar!

Öyle bir memlekette yaşıyoruz ki her gün bir kez daha şaşırmamak mümkün değil. Dokuz yıldır beklenen 4.5 G için nihayet ihale yapıldı.

Öyle bir memlekette yaşıyoruz ki her gün bir kez daha şaşırmamak mümkün değil.
Dokuz yıldır beklenen 4.5 G için nihayet ihale yapıldı.
Ama bazıları hala daha “ihale için acele edildi” diyor. Birisi çıkıp da “dokuz yıl geçmiş kardeşim, ne acelesi…” diye sormuyor, sorgulamıyor.
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, 4.5/5G ihalesini kazanan firmaya yetkilendirme belgesi verilirken, öyle bir sitemde bulundu ki yenilir yutulur değil.
Ne dedi Arıklı?
“4.5/5G ihalesini tüm engellemelere rağmen yıl bitmeden tamamladık.”
Kim engelliyor bu memlekette iş yapılmasını?
Bu ihaleye aslında aylar önce çıkılması gerekiyordu. Bu yapılabilseydi, belki şimdi yolu yarılamıştık. İnternetimiz de bu utandıran 3G ucubesinden birkaç ay sona kurtulmuş olacaktı. Ama olmadı…
2022 yılının daha başında hazırlanan ihale, Maliye Bakanlığı’na ve bürokratlarına sunuldu. Tam karar beklenirken, bakan değişti. Bakan değişince bürokratlar da değişti. Hop yeni bakan, yeni bürokratlar geldi…
Onlara da brifingler verildi. İhale için hazırlık yapıldı. Hoop bir kez daha bakan ve bürokrat değişti…
Tam bu iş kabak tadı vermeye başlamıştı ki Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, bir türlü ihaleye çıkılamamasından duyduğu rahatsızlığı en üst düzeyde Başbakan’a iletti.
Hatta bu sırada “hükümet çatırdıyor” iddiaları dahi ortaya atıldı.
Sonunda ihale yapıldı.
10 ay sonra nihayet internetimiz bu 3G ucubesinden kurtulacak.
Aslına 4.5 G ihalesinde yaşadıklarımız sadece bir örnek.
Bu ülkede taş üstüne taş koymak isteyen kim varsa inanılmaz bir şekilde engellenmeye aşağı çekilmeye çalışılıyor.
Bürokrasi ve bakanlıklarda yer değiştirme ve adeta köşe kapmaca oyununa dönen atamalar, başlatılan hiçbir projenin bitmesine imkan tanımıyor.
Bizim ülkemizde iş yapmak demek, çok taşlanmak demek. Bunu bilen bakanların çoğu da zaten iş yapmaktan çok yaparmış gibi görünmeyi tercih ediyor.
Ancak taş üstüne taş koymayan bakanları da bu halk çok iyi biliyor, tanıyor.
Şunu kimse unutmasın. Her siyasinin kıyamet günü seçim günüdür. O gün sandık kurulur, hesap sorulur. Bu ülkenin siyasi mezarlığı kendisini vazgeçilmez sanan siyasilerle doludur. Bizden söylemesi…Bu haber 5683 defa okunmuştur

:

:

:

: