TÜRKİYE’DE SEÇİMLERE DOĞRU ADAY SORUNSALI

Seçimlere doğru gidiyoruz . Giderken de tansiyon her geçen gün artıyor!

Seçimlere doğru gidiyoruz . Giderken de tansiyon her geçen gün artıyor! Anamuhalefet ve muhalif partilerin bir araya gelip oluşturduğu 6 lı masa da görüşüp durmaya devam ediyorlar.
Ben bu süreci Macaristan da ki seçimlere benzetiyorum . Victor orban ı o süreçte yenmelerine güçleri yetmedi. Bugün de amaç Erdoğan ı devirmek ! Dikkat edin bütün hamleler proje bazında değil , Erdoğan ı hangi siyasi manevra ile yenerizin derdindeler.
Anamuhalefet partisinin başına 2010 yılında kemal Kılıçdaroğlu getirildi . Hatta o dönemde doğan medya grubu tarafından GANDİ KEMAL olarak lanse edilerek chp lideri kurtarıcı havasına sokularak oylar bu lider etrafında toplatılmak istendi.
O dönemde Kadir topbaş a İstanbul’da kemal Kılıçdaroğlu kaybetti .ilk yenilgisi bu seçimle tescillendi . Yıllar ca kemal Kılıçdaroğlu seçimleri hep kaybetti . Hatta son cumhurbaşkanlığı seçiminde adaylarını sn ince gösterirken kendi aday olmayıp neden bu seçimde aday olacak gibi ! Kim ne garanti verdi?
İyi parti grubu ortada yokken chp lü vekilleri iyi partiye transfer eden meral Akşener e destek olan da kemal Kılıçdaroğlu idi.
İmamoğlu ya gelince… Büyükşehir belediye başkanlığını kazanması ve peşine cumhurbaşkanlığı adaylığının söz konusu olması imamoğlu nu gündeme getirdi. Akşener i arkasına alıp adaylık konusunda siyasi manevralar ile adanı hep gündemde tutmaya devam etti.
Mahkeme den çıkan haber sonrası medya ya düşen görüntüleri gördük. Akşener ve İmamoğlu nun gelen karar sonrası sevinerek birbirlerine sarılmaları gerçekten akıllara kazıldı!
CHP genel başkanı bu gelinen noktada adaylık konusunda darbe vurulduğunu anlamadı değil. Tezgah ortada idi. O yüzden geçen gün Kılıçdaroğlu hiçbir parti diğer partinin içişlerine karışmasın diyerek aslında aba altından sopa gösterdi.
The times gazetesi aslında olayın özetini bizlere açıkça gösteriyordu ….muhalefetin en parlak yıldızı diyerek aslında olayın arkasında İngiliz’lerinde olduğunu bizlere gösterdi. İngilizlerin desteğini alan İmamoğlu aslında masa da kavgayı büyütecekti.
Eğer Kılıçdaroğlu İmamoğlu’na evet derse o gün de siyasi hayatının gittiğinin ilanını edecektir. Bakalım Türkiye siyasi hayatından kim silinecek ? Lakin çatışma ortaya net olarak çıktı .

Bu haber 10907 defa okunmuştur

:

:

:

: