2023’TE KENDİMİZİ BULMAK

Harika bir yaşama “Merhaba” demeye ne dersiniz? Yeni bir seneye girdiğimiz bu birkaç günde, hala daha bu sene nelerden vazgeçmeniz gerektiğini düşünecek zamanınız var.

Harika bir yaşama “Merhaba” demeye ne dersiniz? Yeni bir seneye girdiğimiz bu birkaç günde, hala daha bu sene nelerden vazgeçmeniz gerektiğini düşünecek zamanınız var. Yaşam, iyisiyle kötüsüyle çok güzel. Bu yaşamı daha da güzel kılmak, kendi elimizde. Bir önceki senemizi tüm çıplaklığıyla ortaya döküp bunların hangilerini yeni seneye taşımalıyız? Bize gerekli olmayanları yaşamımızdan rahatlıkla, kolaylıkla göndermeliyiz düşüncesiyle hareket etmeliyiz.
Yaşam Kalitesi Diye Bir Mevzu
Yaşam kalitemizi artırabilmek kendi elimizde. Öncelikle, kendimizi sevmeli, yaptığımız işlere saygı duymalı ve çevremize duyarlı olalım. Dış görünüşümüze abartmadan önem verelim. Ruhumuzu sevdiğimiz insanlarla yaptığımız sohbetlerle, bize iyi gelen müzikleri dinlemekle, güzel, ufkumuzu açıcı kitaplar okumakla besleyelim. Sağlığımıza dikkat etmek için karnımızı gereksiz ve vitaminsiz besinlerle doyurmayalım. Her zaman az ve öz yemek, en iyisi olacaktır. Yemeklerimizi yavaşça yiyelim. Kendimize bunun için özel bir zaman ayıralım. Her gün yarım saat yürüyelim ve gün boyunca hareketli olalım. Günümüzü kısa süreler için planlayalım. İşten artan zamanlarımızda sevdiklerimizle kahve içmeye gidelim. Daha sağlıklı bir yaşam için ne yaptığımızın farkında olarak yavaşlama politikasını ilke edinelim. Daha çok kurtarıcı plan; daha az iş koşuşturması içerisinde olalım. Yeri geldiğince eskiyi / yeniyi olduğu gibi kabul edelim. Elimizden geldiğince özür dileyelim, teşekkür edelim, affedelim, vazgeçelim, kabullenelim.
Bu Sene Daha İyi Görelim
Yaşam boyunca rahat etmek için içimiz ve dışımız bir, kalp görüşümüz tamam olsun. Basit bir yaşam tarzını belirleyelim ve sıradanlığa kulaç çekelim. Doğaya seslenelim. “Doğa, seninle birim, seninle varım ve seninle bir bütünüm.” diyebilelim. Karşımızda gördüklerimizi sevgiyle kucaklayalım. İletişimimizi tüm benliğimizle kuvvetli tutalım. Sevdiklerimize zaman ayırma konusunda bonkör olalım. Onlarla sinemaya daha çok gidelim, kahvaltı sofralarında aynı yüzleri her daim görmeye niyet edelim. Onlarla kaliteli zaman geçirmenin keyfine varalım. İşimizi severek yapalım; fakat bu yaşamın sadece işten, çalışmaktan, para kazanmaktan ibaret olmadığını bilelim. Niyetlerimize odaklanırken bunların gerçekleşmesi için tüm sevgimizle dualarımızı edelim. Dualarla büyüyen, işleriyle tam olabilen, seveni sayanı çok olan insanlar olalım.
Bedenen ve Ruhen Sağlıklı Kalabilmek
Uyku, kuşkusuz ki yaşamımızda en önemli unsurlardan bir tanesi. Aynı zamanda uyuyup aynı zamanda kalkalım. Sabah ve akşam kavramlarını her anlamda olumluya çevirelim. Sabah yapılabileceklerle akşamları karıştırmayalım. Gece ve gündüz uyumunu doğal bir yapıda yaşamımıza uyumlayalım. Doğallıktan ayrılmayalım. Bütünsel güce içtenlikle inanalım. Ruhun sonsuzluğunu benimseyelim ve ruhumuzun evi olan bedenimize iyi bakalım. Her daim gülümseyelim, sabır ve sessizlikle birlikte hareket edelim. Huzurumuz, mutluluğumuz için yaşama güzel tavizler verelim. Kıskanmak yerine imrenelim. Geçmiş için üzülmeyelim, gelecek için düşünmeyelim, şu anda kalalım. Beğendiğimiz insanların yaşamlarını örnek alalım ve de güzellikleri yaşamaya hemen başlayalım. Yaşadığımız olumlulukları kabul edelim ve tüm bunlar için şükredelim. Şimdi ve daha sonrasında da kendimizi sevelim ve bütün yatırımlarımızı öncelikle kendimize yapalım. Bu Dünyaya bu şekilde bir kez geldik. Bunun da değerini bilerek yaşam yolumuza devam edelim.
Bu haber 1105 defa okunmuştur

:

:

:

: