Merhaba sayın Cumhurbaşkanım,

Uzun süredir yaptıklarınızı özenle takip ediyor, gelişmeleri yakından incelemeye çalışıyorum.

Uzun süredir yaptıklarınızı özenle takip ediyor, gelişmeleri yakından incelemeye çalışıyorum. Sizinle bir araya gelmek, güzel bir sohbet imkanı yaratabilmek için bekliyordum. Bu güzel sohbeti yapabildiğimiz için çok mutluyum, teşekkür ederim. Sayın Cumhurbaşkanımız ile bu tatlı söyleşimiz çok güler yüzlü ve neşeli geçti... Bir takım sorularla kendisi hakkında merak edilenleri, ev hayatı, titizliği ve dünya görüşüyle ilgili hoş bir sohbetti. Siz değerli okurlarımla paylaşmak istedim...
F.Ö: Sayın Cumhurbaşkanım, Sevgi sizce nedir?..
-İnsanı yaşatan sevgidir. Sevgilisine, eşine, çocuğuna, vatanına, arkadaşına, akrabasına, hayvanlara, bitkilere, çevreye olan bağdır. Örnek, bir öğretmen çocuğu sevmezse, siyasetçi yurdunu insanını, sevmezse nasıl başarılı olabilir? İnsan Dünyayı sevmeli, yoksa başarılı olamaz!
F.Ö: Sayın Cumhurbaşkanım, En çok sevdiğiniz sanat dalı nedir?..
-Edebiyat. Kulağa hoş gelen müzik be çok mutlu ediyor. Bir konsere gitmek, dinlemek ayrıcalıktır. Müzik ruhun gıdasıdır.
F.Ö: Sayın Cumhurbaşkanım, KKTC sanatçılarımızı nasıl buluyorsunuz?..
-İmkansızlıklar içerisinde son derece üst düzeydedirler..
F.Ö: Sayın Cumhurbaşkanım, Bu güne kadar kaç ağaç diktiniz?..
-Sayısız.. Ayrıca, sizin getirdiğiniz ağacı en güzel yere kendi ellerimle dikeceğim. Yanılmıyorsam bu ağaç Lefke tarafında yetişiyor..
F.Ö: Evet efendim.. Çam ağacının bir türü. Sayın Cumhurbaşkanım, Evde ev işi yapar mısınız?..
-Ekmek ve kek yaparım..
F.Ö: First Lady Oya Hanım, çok başarılıdır. Siz mi destek veriyorsunuz kendisine?..
-Hayır..Yalnızca manevi olarak yanındayım.
F.Ö: Sayın Cumhurbaşkanım, Sık sık resim sergilerimiz sergileniyor. Ressamlarımızı nasıl buluyorsunuz?..
-Olağanüstü resimlere bakarken çok mutlu oluyorum...
F.Ö: Sayın Cumhurbaşkanım, En çok hangi sanatçıları beğeniyorsunuz?..
-Bana böyle birşey sormayın, benim için hepsi birer değerli pırlantadır.
F.Ö: Sayın Cumhurbaşkanım, Çocuklarınızın büyümesine yardımcı oldunuz mu?..
-Hayır.. Anneleri ilgilendi, her şeylerinde o yardımcı oldu.
F.Ö: Sayın Cumhurbaşkanım, Saatinizin markası nedir?..
-Benim üç tane saatim var. Biri Seiko, Versace, üçüncünün adını bilmem. En çok Versace’yi takıyorum. Yabancı ülkelere gittiğimde, o ülkenin saatine göre kolay ileri veya geri alabiliyorum. Ama en çok Seiko’mu severim.
F.Ö: Sayın Cumhurbaşkanım, Adamızın en çok beğendiğiniz yeri?..
-Aslında her tarafı güzel ama ben güzele güzel diyemem, güzel benim olmayınca. Ben Girne’yi çok çok beğeniyorum. Zaten Girneliyim. Sadrazamköy’ü çok beğeniyorum. Biliyorsunuz orada bir yazlığım var..
F.Ö: Sayın Cumhurbaşkanım, spora ne derece önem veriyorsunuz?..
-Kas çalışıyorum. Günde yürüme bandında 40 dakika yürüyorum..
F.Ö: Sayın Cumhurbaşkanım, Anlaşma olacak mı?..
-Elbette olacaktır..
F.Ö: Sayın Cumhurbaşkanım, Trafik kaosa dönüştü, ne yapılması gerekir?..
-Her an kontrol edilmeli, polisler sürekli kontrol etmeliler. Belirli yerlere koyulan kameralar biraz nefes aldırdı. Ama maalesef kazalar bitmedi.
F.Ö: Eskiden trenler vardı. Lefke’den, Magosa’ya kadar. Belki yeniden gündeme gelse, hızlı trenle gitseler..
-Sanmıyorum, bizim insanımızın alışkanlınları vardır. Gidecekleri yere arabalarıyla giderler. Alışkanlıklarından vazgeçeceklerini sanmıyorum.
F.Ö: Sayın Cumhurbaşkanım, çok güzel bir imajınız, çok şık bir giyim tarzınız var. Sizi giydiren bir modacınız var mı?
-Hayır, ben kedim giyinirim. Elbiselerimi beğendiğim mağazalardan kendim alırım.
F.Ö: Sayın Cumhurbaşkanım, beni sürekli üzen bir konu var! Sanatçılarımız hakkında birşeyler yapmak, kültür bakanlığımızın görevi değil mi? Okullarımızda ödev olarak sanatçılarımızı tanıtmak ve kaynaştırmak bu konu ile bizzat ilgilenir misiniz?
-Ben 1994 – 1995 kültür bakanı iken bu konuyu başlatmıştım ama ne yazık ki zaman aşımına uğradı.
F.Ö: Sayın Cumhurbaşkanım, size sormak istediğim çok soru var. Ama ne yazık ki zamanımız daraldı. Davetiniz, benimle yakından ilgilenmeniz, özellikle yüzme ve dalgıçlığımla ilgili bilgi almanız, beni çok sevindirdi. Bana zaman ayırdığınız için size milyonlarca teşekkürler ederim. Dosyanın içerisinde üç adet klip, ağaçlandırma yasası ile ilgili metin bulunuyor. Sözü müziği bana ait olan eserere çekilen kliplerden Afrodit, Baf’ta doğduğu yerde ve kuzeyde çekilip harmanlandı. ‘Hadi Bizi Kavuştur’ adlı parçamın klibi de 1974 Harekatı’na katılan DAKOTA model ir uçak ile Kaş’ta çekildi. Denizkızı ‘Sürerim Atımı Akdeniz’in Kıyısına’ Kekova Batık Kent’te çekildi. Bu üç klip tarih yazdı. Dosyada ayrıca 1998 yılında başlatmış olduğum yasa ile ilgili belgeler de mevcut.
Bana zaman ayırdığınız ve bu güzel söyleşiyi yapma imkanı sağladığımız için çok mutlu oldum. Umarım nice güzel günlerde, mutlu huzurlu yarınlarda birlikte daha nice sohbetler etme imkânı yakalayabiliriz. Hoşçakalın.
Sevgili okurlarım, bu hafta sizlere Sayın Cumhurbaşkanımız Mehmet Ali Talat beyefendi ile gerçekleştirdiğim söyleşiden satırlar sundum. Kendisini biraz daha olsun daha yakından tanıma fırsatı bulabildik. haftaya başka konu ve olaylarla görüşmek üzere..
Sevgi paylaştıkça çoğalır.
“İnsan Dünyayı sevmeli, yoksa başarılı olamaz.” Mehmet Ali Talat.
Sizi seviyorum..
Bu haber 3233 defa okunmuştur

:

:

:

: