Türkiye’de yoğun ilgi

Meçhul Tutsaklar belgesel filmi 15. Türk Dünyası Günleri’nde gösterildi. Kastamonu Belediye Başkanlığı'nca düzenlenen Türk Dünyası Günleri’nde ilgiyle izlenen Meçhul Tutsaklar belgesel filminin gösteriminde duygulu anlar yaşandı.

Meçhul Tutsaklar belgesel filmi 15. Türk Dünyası Günleri’nde gösterildi.
Kastamonu Belediye Başkanlığı'nca düzenlenen Türk Dünyası Günleri’nde ilgiyle izlenen Meçhul Tutsaklar belgesel filminin gösteriminde duygulu anlar yaşandı. İmza gününe katılan Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, Belediye Başkanı Turhan Topçuoğlu ve Kastamonu halkı Meçhul Tutsaklar kitabına yoğun ilgi gösterdi.

Filmin yönetmeni ve kitabın yazarı Cem Kar ise yaptığı açıklamada “Kastamonu’da alışveriş merkezlerinden, bankamatiklere, gittiğim her yerde filmimizin afişi vardı. Bilinmeyen ve Kıbrıslı Türklerin esaret günlerinde yaşadıklarına odaklanan Meçhul Tutsaklar film ve kitabının gerek imza gününe, gerekse gösterimine katılan Sayın Valimize, Belediye Başkanına ve Kastamonu halkına verdikleri önemden dolayı teşekkür ederim. Biz davet aldığımız her yere gitmeye, mücahitlerimizin kayıp kabul edildiği günlerde verdikleri bilinir olma mücadelesini herkese duyurmaya devam edeceğiz. Bu arada organizasyonun ana temasının KKTC olmasını sağlayan Kıbrıs Türk Kültür Derneğinin yetkililerine sonsuz teşekkürler.” dedi. KKTC’de yoğun ilgiyle karşılanan ve Lefkeli tutsakların kurtuluş öyküsünün anlatıldığı “Meçhul Tutsaklar” belgesel film ve kitabı 15. Türk Dünyası Günlerine davet edilmişti.

Belgesel film ve kitap 57 kişi ile 1500 dakikadan fazla, farklı zaman ve yerlerde röportaj yapılması ve farklı kurgu tekniği ile dikkat çekiyor.

Bu haber 23 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER