Beşir Atalay net mesajlar verdi

TC BB yardımcısı ve Kıbrıs işlerinden de sorumlu devlet bakanı sn BEŞİR ATALAY aslında herkesin anlayabileceği şekilde net mesajlar verdi.

TC BB yardımcısı ve Kıbrıs işlerinden de sorumlu devlet bakanı sn BEŞİR ATALAY aslında herkesin anlayabileceği şekilde net mesajlar verdi. İç konular da veya dış konularda ki en önemli bu günlerde RUM tarafının doğal gaz arama konusudur, TC politikası konusunda sn ATALAY çok net konuştu. AKP TÜRKİYE DE iktidar olduğu zamandan itibaren birçok konuda ki doğrusu her konuda yeni bir politika benimsedi ve uyguladı, bunları uygularken de kararlı oldu ve geri adım atmadı bugün TÜRKİYE’NİN geldiği ekonomik durumu ortada istikrar ve güven ile güç. Bunu kimse inkar edemez ki uygulayacağınız politikalar ile ancak halkı yanınıza alabilir iseniz o zaman başarıyı yakalayabilirsiniz.

KKTC üç günlük ziyaretin de sn ATALAY bir uçtan diğer uca her tarafı gezdi açılışlarda bulundu ve yerinde de temaslar yaptı. Çok önemli bir siyasi öneri yaptı tek başına UBP iktidarı ülkede önlemleri almada gecikmemeli demek ki değerli okurlar UBP hükümeti bir çok konuda geç kalıyor. Bizim başarıyı yakalama becerimiz diyor sn ATALAY alınması gereken önlemleri zamanın da aldık Türkçesi bu anlayana. Erken seçimin istikrarı yakalamada çok da başarılı bir adım olduğunu düşünmüyoruz yapılacaklar belli onları yapmak gerekiyor. Tabiî ki UBP hükümetinin ve hükümet başkanı olarak sn İRSEN KÜÇÜK’ÜN aldığı önlemlerin doğru ve olumlu veriler verdiğini sn ATALAY vurguladı ki başta bu başarı Maliye bakanı sn ERSİN TATARIN’DIR yiğidi öldür ancak hakkını da ver diye bir söz var ya, gerçekten çok çalışıyor kendisine başarılar dilerim KKTC ve Hükümetin kalbi maliye.

Mali önlemler ve de en önemlisi yapısal önlemlerin alınması ve devlet işlerinin istikrar kazanması. Bakınız çok ciddi sorunlar var yapısal ve mali çözüm için de biraz radikal olmak şart belki KKTC de alışılmışın dışına çıkarız ancak batmayız. Seçim tarihi 2014 tür başlarsak erken seçim kapıda demeye o zaman bir arpa boyu ilerleme olması söz konusu olmaz benim için kimin hükümet olduğu değil hangi hükümetin ne tür önlemler aldığı önemlidir. Erken seçim yapılır yeni 50 vekil meclise gider birileri kazanır birileri kaybeder illa ki bir hükümet çıkar koalisyon veya iktidar ki bu dönem koalisyon gözüküyor, yeni programlar anlaşmazlıklar öneriler kabul veya ret edenler bir siyasi açmaz ile dolu bir dönem ve en önemlisi kaybedilen zaman. Tekrar dile getirmek şart illa ki bir hükümet modeli çıkar o siyasi olgunluk ve erdem var ona bir şey demiyorum ancak kaybedilen zaman, olması gerekenler var TC istikrar ve güveni böyle yakaladı olması gerekenleri zamanın da gerçekleştirdi zamanı boşa harcamadı bizler niye boşa harcayalım. Bu hükümetin devam etmesini sn ATALAY DA dile getirdi ancak önlemleri de almada geç kalmamasının da altını çizdi. Yani değerli okurlar bende bazı zamanlar da dile getirdim sorun erken seçim değildir, reçete belli uygulamak için kararlı hükümet şart.

Yunanistan batmış durum da çünkü alması gereken önlemler zamanın da alınmadı bu hafta Yunanistan için çok kritik bir hafta BB PAPANDREU programlanmış ABD ziyaretini iptal etti AB DEN talep edilen 8 milyar EURO nun ödenmesi için en az 100.000 kişinin işlerine son verilmesi gerekir ki bunlar devlet memuru ya önlemleri alacaklar yada hiç maaş ödeyemeyip batacaklar.

Ders almamız gerekir çünkü mali açıdan çok farkımız yok evet TÜRKİYE bizi her zaman destekliyor ancak kendimize de çeki düzen vermek zorundayız, hükümetin devam etmesi ve önlemleri alması önemli!!!!!!!!!!!!

Rumları doğal gaz araması konusun da ısrarlı olmaları durumunda sn ATALAY net görüş ortaya koydu bizde KKTTC –TC kıta sahanlığı anlaşmasına gideriz dedi. Bu politika aslın da KKTC NİN yeni bir kimlik kazanması demektir bana göre de ada kalıcı ayrılığa gidecektir eğer RUM tarafı devam ederse belki iki tarafın da daha hayırına olabilir zoraki birleşme olacaksa kendiliğinden ayrılık daha hayırlı bu ADA iki devleti sığar gibi oluyor
Bu haber 925 defa okunmuştur
  • Mesaj Kibrisli  Londra - 21.09.2011 Siz Besir Atalayin verdigi mesajlari 1000 ile carpin ,1000 misli kuvvetki olur onu 1000 e bölun yine ayni kuvvette bir measj olur o mesajlari size tavsiyen 0 ile carpin da ne siz ne de baskasi yorulup kafa yormasin cunki bos seylerdir.T.C ye guven 0.

:

:

:

: