Gökmen’den ‘Cumhuriyet’ sözü

“Cumhuriyet Parkı Lefkoşa’nın prestijidir” diyen Bakan Gökmen, parkta incelemelerde bulundu. Eksiklikleri not eden Gökmen, gerekli çalışmaların en kısa zamanda başlayacağını söyledi

 “Cumhuriyet Parkı Lefkoşa’nın prestijidir” diyen Bakan Gökmen, parkta incelemelerde bulundu. Eksiklikleri not eden Gökmen, gerekli çalışmaların en kısa zamanda başlayacağını söyledi

 

Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Mustafa Gökmen, Lefkoşa Cumhuriyet Parkı’ndaki çalışmaları yerinde görmek ve eksiklikleri tespit etmek amacıyla incelemelerde bulundu.

Bakanlıktan verilen bilgiye göre, Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Mustafa Gökmen’e önceki günkü incelemeleri sırasında Bakanlık Müsteşarı Durali Elal ve Bakanlık Özel Kalem Müdürü Nurettin İskender eşlik etti.

 

100 DÖNÜMLÜK AİLE PARKI

Gökmen, incelemelerin ardından yaptığı açıklamasında, Cumhuriyet Parkı’nın Lefkoşa’nın prestiji konumunda olduğunu, bu yüzden adına yakışır bir çevreye getirilmesi için çalışmak zorunda olduklarını kaydetti.

Cumhuriyet Parkı ile ilgili bir miktar iyileştirmelerin yapıldığını, ancak bunların yeterli olmadığını söyleyen Bakan Gökmen, “Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı olarak, maddi imkanlarımız ölçüsünde elimizden gelen çabayı göstererek, Lefkoşalımıza yaraşır, ismine yakışır bir duruma getireceğiz” dedi.

Parkın eksikliklerini yerinde tespit ettiklerini ve bir takım değişikliklerin yapılması gerektiğini söyleyen Bakan Gökmen, 100 dönüm üzerine kurulu olan parkın, Lefkoşa’da yaşayan herkesin aileleriyle güzel vakit geçirebileceği, yürüyüş yapabileceği, doğal bir ortamda güzel vakit geçirebilecek bir alan olduğunu, herkesin bu parka sahip çıkması gerektiğini vurguladı.

 

AĞAÇ KESEN MEMURA SORUŞTURMA

Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Mustafa Gökmen, Kumsal Parkı’nda gerçekleştirilen ağaç kesimi ile ilgili de, ağacı kesen memur aleyhinde soruşturmanın açıldığını söyledi ve  “Kumsal Parkı’nda ağacı kesen ve kesilmesi kararını veren memur aleyhine de soruşturma başlatılmıştır. Ağaç insanla eşdeğer öneme sahiptir, o yüzden ağacı kesmek bir cinayettir” dedi. Cumhuriyet Parkı’nın geliştirilmesi adına katkı koyan herkese teşekkür eden Bakan Gökmen, tüm parklarımıza sahip çıkılması gerektiğini ve bunun her vatandaşın sorumluluğu olduğunu da sözlerine ekledi.

Bu haber 17 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER