Girne ile Adana kardeş şehir

Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın ve beraberindeki heyet Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Aldırmaz’ı ziyaret etti.

Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın ve beraberindeki heyet Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Aldırmaz’ı ziyaret etti.
Aygın, Girne Belediyesi Meclisi ve Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'nce varılan mutabakat ile iki kentin kardeş şehir ilan edilmesinden dolayı Aldırmaz’a teşekkür etti.
Girne Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Bölümünden yapılan açıklamaya göre; ziyarette kardeş kent kararının Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'nden oybirliği ile geçmesinin kendisini çok mutlu ettiğini belirten Sümer Aygın, 'Umuyorum ki kardeş kent kararı daha güzel birlikteliklerin başlangıcı olacak. Her konuda işbirliği yapmaya hazırız. Ayrıca desteğinizi de bekliyoruz. Ortak projeleri hayata geçirebiliriz' dedi.
Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın, Adana 'yı çok beğendiğini ifade ederek, kentin geniş caddeler ve güzel peyzaj çalışmalarına sahip olduğunu söyledi.
Zihni Aldırmaz ziyarette, Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın'a belediyenin tarihi binasını tanıttı.
Tiyatro salonunda bir süre salondaki oyunu izleyen Zihni Aldırmaz ve Sümer Aygın daha sonra Abidin Dino Parkı'nı gezdi.
Bu haber 74 defa okunmuştur
  • LONDRALI  U.K - 20.12.2012 BIZIM girne ile ACABA HANGISI GERCEK GARDAS ? ADANA MI ? > MERSIN MI? > HATAY MI ?> ANTALYA MI? > KONYA MI ? YOKSA GARADENIZLI USAKLAR MI ? BEN SIZIN ANANIZI , NINENUZU BILIYORMUYUM ?

:

:

:

:

DİĞER HABERLER