UBP kendi içinde barışmalı

Bu başlığı atarken değerli okurlar çok düşündüm, parti için de sorun var mı diye düşüneceksiniz, eee sağır sultan da duydu!!!

Bu başlığı atarken değerli okurlar çok düşündüm, parti için de sorun var mı diye düşüneceksiniz, eee sağır sultan da duydu!!! Evet sorunlar var ve devam etmekte, UBP başkanı ve BB sn İRSEN KÜÇÜK, partinin başında tüm kesimlerin önce bu gerçeğe saygı duyması gerekir. İki tane parti başkanlığı seçimi oldu seçimler ile ilgili ne yaşandı ise tümü geçmişte kaldı, önümüze bakmamız gerekir. Siyasette ,kin ,husumet olamaz ve olmamalı siyaset halka hizmet kurumu olmalı çünkü hizmet için halktan güven istersiniz, bu güvene saygılı olan siyasetçi de ülke gerçekleri doğrultusun da hizmetleri sunar, sorunların üzerine gider çözer, çözmek için mücadele verir ve ülkenin daha yaşanır olması için mücadele verir.

Geçtiğimiz dönem de bu umut ettiklerimiz gerçekleşti mi UBP hükümeti birçok şeyi daha da iyi başarabilirdi, niye olmadı diye yorum yapmak istemiyorum eğer hata var ise, şu çok iyi bilinmeli ki tek taraflı hata olmaz. Mutlaka iki taraflı çok yanlışlar yapıldı ancak yukarıda da yazdığım gibi siyasette husumet ve kin olmaz var ise o siyaset değildir, çünkü siyaset halkınıza ve ülkenizde yaşayan tüm insanlara kimlik ayrımı yapmadan hizmet etmek demektir.

Tüm parti organları tabandan tavana öncelikle sn İRSEN KÜÇÜK’ÜN parti başkanlığını çok büyük bir saygı ile kabul edip siyasetin gereği bir birliktelik sağlamak için adım atacak. Sn KÜÇÜK’E de düşen bir görev tüm partiyi büyük bir olgunluk ile kucaklamalı, sn KÜÇÜK bu adımı rahatlık ile atar hem isminden gelen sorumluluk hem siyasette ki tecrübesi buna çok yardımcıdır diye düşünüyorum.

Partide ve hükümette tam birlik şart, yok mu birlik belki yeterince yok. UBP KKTC yi kuran partidir ve gelinen bu noktada savunmalıdır, mecliste bulunan diğer partilerimize de haksızlık yapmak istemiyorum hem KKTC nin gelişmesi hem de halkımıza en iyi hizmet için tüm siyasiler mesai harcıyor, ama bu günkü yazımız UBP için.

UBP milletvekillerinin bakanlık derdi diye bir saplantısı olmamalı, tümü her görevi ifa etmeye yeterli ve sorumludur diye düşünüyorum, ancak bir gerçek de partinin meclis toplantılarından tutun da tüm çalışmalarında ki birlikteliği yakalamalı, bu onların konuşup tartışarak bulacakları orta yolda gizli ve sn KÜÇÜK’ÜN başarılı çalışmasın da olmalı.

Bölgemizde çok önemli gelişmeler olacak, özellikle KIBRIS sorunu böyle geldi böyle gidemez mutlaka bir değişimin arifesindeyiz. TC bakanı sn BEŞİR ATALAY Kıbrıs’a geliyor, TC BB sn RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN geleceği konuşuluyor, mutlaka çok ciddi gelişmeler olacak. Anlaşma olur mu? İnanın RUM tarafının siyasi tutumuna bağlı bunu zaman gösterecek ancak şunu paylaşabilirim, RUM halkı 2004 ANNAN planın da ki halk değildir son ekonomik krizlerden sonra ciddi değişimler gözlemliyorum

TÜRKİYE bu kadar büyük projeleri gerçekleştirirken ki PPK nın çekilme projesi bir dönüm noktası, bunu kendi düşüncelerim ile yazacağım, ancak TÜRKİYE BB SN ERDOĞAN’A ,ALLAH’TAN sağlık diliyorum şahsına duacıyım “ SN ERDOĞAN ALLAH SANA YARDIMCI OLSUN” büyük düşünün ki büyük başarasınız.

TÜRKİYE daha da büyük olmak için 24 saati 25 yapıyor o zaman UBP büyük görevler düşüyor, geleceği şekillendirmeliler. KIBRIS konusun da sn EROĞLU kadar sn KÜÇÜK’ÜN de sorumluluğu var CB ile BB birliktelik içinde olmalı, hükümet bu sürecin bizzat içinde bulunmalı çünkü her ne olacak ise KKTC meclisinin desteğini almalı.
Bu haber 1916 defa okunmuştur
  • hikaye gazel suleyman  londura - 28.04.2013 eger oradaki partilerin parti içi seçimlerinde bile , kendi istediklerini seçtirmek için başka bir memleketin siyasileri açıkca boy gösteriyorsa, elçiler köylere gidip delegelere kimleri seçmeleri gerektiğini söylüyorsa , sizlerin ne yeni sistemleriniz ne de yeni siyasetcileriniz 'puppet' olmaktan öteye geçemezler Ha kendilerinin ve sulalelerinin dünyalıklarını hazırlamalarına izin verilir tabii karşılık olarak. Sıkıysa önce bunu temizleyin de digerlerini halletmet kolaydır sonra.
  • erkan eğmez lefkoşa ince  NY - 28.04.2013 Sayin erkan eğmez lefkoşa, Sizi zor durumda birakmayacaksa konuyu biraz daha acsak ve ne gibi degisiklikler diye sorsam size? Herkes degisiklik gerektigini dusunuyor ve soyluyor. Peki nedir bu olmasi gereken degisiklikler, kontrolu nasil olacak? Kisiler davranislarini, anlayisini mi degistirmeli yoksa bunun disinda yeni kurum ve kuruluslar vs degismeliyiz? Aklinizdan geceni bizimle paylasirsaniz sevinirim. (Bu arada 'Kin ve Husumetin' politikadaki benim nazarimdaki anlami, kisilere karsi nefret olarak degil yapilan yanlisliklara vurdum duymazliklari unutmamak adina bu kisileri politika sahnesinden eyvallah ile kapi disari etmek olarak belirtiyim.) Yani aldatilmak, haksizlik vs kolay yenir yutulur olup kolay affedilir olmamasi kanisindayim medeni bir sekilde.
  • ERKAN EĞMEZ  LEFKOŞA - 28.04.2013 yazıma değer verip yorum yapan tüm okurlara teşekkür ediyorum, düşüncelerinizde haklısınız ancak ben kin ve husumet gibi saplantılara bağlı siyasilerin hizmet üretemediğini düşünüyorum ancak KKTC de tıkanan siyasetin sistem de ki değişilikler ile aşılacağını düşünüyorum erken seçim bu ülkeye bir şey vermez
  • erkan eğmez lefkoşa ince  NY - 27.04.2013 sayin erkan eğmez lefkoşa, temennilerinize tamamen katiliyorum lakin temennilerinizin ve yasadigimiz ortam sadece bize 'temenni' ve 'Verilemeyecek Hesaplarin', 'Piskinligin' tekerrurunu getirmekten, politika ve insanlarin yozlasmasindan ileri birsey gitirmiyor kanisindayim. Insanlari irk dil din den sonra dusuncelere gore ayirma ve hatta dusunce ve fikirleri ortbas etme yarisindan, ozellikle basin yayin organlari ki bunlarin cogu (Zaten partilerin) artik begenmedigi yada islerine gelmeyen kisilerin yorum ve dusunclerini teknolojinin de yardimi ile ortbas edip yaratmis olduklari duzeni elestirenleri ortbas etme yolunu secmektedirler. Kuzey kibrisi yonetenler ve biz farkliyiz diyenler bir elmanin yarisi gibi kendisine yapilanlari ayni sekilde digerlerine yapmaktan geri kalmamaktadir. Kisisel kaygilar ortak amac ve cikarlarin 10 adim ilerisinde gider. Sitemden beslenen kisisel cikarlari ileri gittikce toplum cikarlari ve toplum geri gitmeye mahkumdur kanisindayim.
  • ya sandik cengiz  lefkosa - 27.04.2013 sandikta guvenilir olmali,demokratik olmali sizce bu zamanda bu memlekete bu demokraside mumkunmu ne dersiniz yoksa bunlar gitsin ben geleyimi ...ayni hamam ayni tas ... varsa bir el degisti...onca yil ugrastikta anca bir kel degisti....
  • erkan eğmez  lefkoşa - 27.04.2013 rumuz ince yorumunuza teşekkür ederim kin ve husumeti geride bırakıp hizmet etmek erdem olmalı değişim içinde halkın gücü demokratik olarak öne çıkmalı açıkçası işi beceremeyen sandıktan çıkmamalı.
  • Pek katilmiyorum size sayin Egmez ince  NY - 27.04.2013 Ozellikle siyasette hata yapanlara karsi kin ve kuskunlugunuzu, husumetinizi ve tepkinizi koruyup ayni kisileri, tatli dil yilani deliginden cikariri misali gecmisi unutup o kisileri tekrardan oraya tasimayacaksiniz. Cunku hata yapanlar ve beceriksiz olanlar haysiyet seref, onur ve gururu bir kenara birakip atalarin deidgi gibi 7sinde ne yaptilar ise 70indede aynisi yapmaya devam ediyorlar. Haysiyet, seref, onur ve grur saygi sevgi sahibi insanlar beceremedikleri gun geldikleri gibi gitmeyide bilmeli. suluk misali oturduklari koltuklara yapisip memleketin insanlarin gelecegini emmemelidir. En kotusu ile hata yapanlar medeni insan gibi insanlarin karsisina cikip hatasini kabul edip ozrunu dileyip, sayet ikinci bir sans verilirse ayni hatalari tekrar etmeyecek ve gecmiste olanlardan ders cikarmayi bilecek. En basit erdemligi gosteremeyenlerin basina ne gelse mubahtir. Bunu da hep beraber yasiyoruz sanirim. Saygilar.

:

:

:

: