Uluslararası atılım

Asım Vehbi, GAÜ’nün aldığı IACBE onay ve denkliğinin İşletme ve Ekonomi eğitiminde fark yarattığına dikkat çekti
Asım Vehbi, GAÜ’nün aldığı IACBE onay ve denkliğinin İşletme ve Ekonomi eğitiminde fark yarattığına dikkat çekti

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) İşletme ve Ekonomi Fakültesi İşletme programları dünyanın önde gelen uluslararası akreditasyon kurumu IACBE (International Assembly for Collegiate Business Education) tarafından yeniden onay ve denklik aldı. Konuyla ilgili GAÜ’den yapılan açıklamada Girne Amerikan Üniversitesi yanında , American Business School –Paris (France), Harris-StoweStateUniversity (Missouri), JamestownCollege (North Dakota), LynnUniveristy (Florida), NazarethCollege of Rochester (New York), Oakland City University (Indiana), Thomas University (Georgia) ve Swiss School of Management-UnıversitaEuropeadi Roma (Italy) gibi İşletme ve Ekonomi eğitiminde önemli yükseköğretim kurumlarının da akreditasyon onay ve denklik aldığı belirtirtilirken GAÜ İngiltere Yerleşkesi Canterbury Kampüs İşletme programalarının da IACBE onayı aldığı ifade edildi. GAÜ CEO’su ve Yöneticiler Kurulu başkan yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Asım Vehbi ise IACBE onay ve denkliğinin İşletme ve Ekonomi eğitiminde fark yarattığına dikkat çekerek ülke üniversitelerinin de yurtdışında tanınması ve geçerliliği açısından IACBE onayı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Vehbi, IACBE onay ve denkliğinin ABD eğitim sistemi içerisinde en önemli akreditasyon kurulu olan CHEA (Councilfor Higher Education Accreditation) tarafından da programların onaylandığı ve denkliği olduğu anlamına geldiğini bildirdi.
IACBE DENKLİĞİ ALAN TEK ÜNİVERSİTE

2 yıllık Bankacılık ve Sigortacılık, Pazarlama, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları ile İşletme önlisans programları, 4 yıllık İşletme Yönetimi, Uluslararası İşletme, Pazarlama, Bankacılık ve Finans, Muhasebe, Yönetim Bilişim Sistemleri ile Ekonomi lisans programları yanında MBA (İşletme Yönetimi), MBA (Uluslararası İşletme), MBA (Pazarlama), MBA Finans Yönetimi ve Yönetim Bilişim Sistemleri (MIS) yüksek lisans programlarını IACBE’nin akredite ettiğini açıklayan Yrd. Doç. Dr. Vehbi, GAÜ’nün eğitim vizyonunun dünya standartlarında yükseköğretim olduğunun altını çizerek Kuzey Kıbrıs ve Türkiye’de IACBE onayı alan tek üniversite olduklarını ve bu nedenle öğrencilerin kariyer yaşamlarında IACBE Akreditsyonun önemli bir fark yaratacağını belirtti.

IACBE TARAFINDAN ONAY VERİLDİ
GAÜ İngiltere Yerleşkesi Canterbury Kampüs İşletme, Muhasebe, Bankacılık ve Finans, Uluslararası İşletme ve Pazarlama akademik lisans programlarının da IACBE onayı ve denkliği almasının önemli bir referans olduğunu vurgulayan Yrd. Doç. Dr. Vehbi, GAÜ’nün uluslararası yurtdışı kampüslerinden Canterbury Kampüsünün de uluslararası denklik almasının KKTC uyruklu öğrencilerin yurtdışında İşletme eğitimleri için önemine işaret etti. GAÜ Kıbrıs Yerleşkesi Mühendislik fakültesiprogramlarının ASIIN akreditasyonu ve denkliğinin de bulunduğunu hatırlatarak uluslararası akreditasyon ve denkliklerin ülke yükseköğretiminin tanıtımına önemli katkılar yaptığının altını çizdi.
Bu haber 8 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER