Yenicami liderliği devraldı

K-Pet Süper Lig’in 10’uncu hafta karşılaşmaları tamamlandı


K-Pet Süper Lig’in 10’uncu hafta karşılaşmaları tamamlandı. Yenicami Ağdelen Kulübü lider oldu. K-Pet Süper Lig’in 10’uncu haftasında Küçük Kaymaklı rakibi Gençlik Gücü’nü 4-0 mağlup etti. Yenicami ise rakibi Yeni Boğaziçi’ni 5-0 mağlup etti. Bu skorlarla bir önceki hafta puanları eşitlenen iki takımın bu kez averajları da eşitlendi ve lideri atılan gol sayısı belirlendi.Haftanın gol atılmayan tek karşılaşmasında Lefke ile Hamitköy berabere kalırken; Cihangir ise Serdarlı ile 1-1 berabere kalarak haftayı birer puan ile geride bıraktılar.

Rakibi Çetinkaya’yı 1-0 mağlup eden Doğan Türk Birliği gibi, Bostancı Bağcıl’ı 2-1 mağlup eden Mağusa Türk Gücü ve Yalova’yı ayni skorla 2-1 mağlup eden Mormenekşe dış sahada galibiyet elde eden takımlardı.

Haftanın Takımı : Doğan Türk Birliği

K-pet Süper Lig’inde üç haftada üç galibiyet alan Doğan Türk Birliği, çıkışını Çetinkaya karşısında da sürdürdü. Genç bir takımla yola çıkan ekip üç haftada üç galibiyet alarak dikkatleri üzerine çekerken büyük takımları da yenebileceğini kanıtladı.

Haftanın Antrenörü: Ali Oraloğlu (MTG)

Sezon başında büyük sıkıntı yaşayan ve ligin ilk haftalarında da bu sıkıntıyı oynadığı oyunla sahaya yansıtan Mağusa Türk Gücü son iki haftada oynadığı oyunla dikkatleri üzerine çekti. Bağcıl Deplasmanına giderken takımını iyi motive eden Ali Oraloğlu takımını iyi hazırladı. Ligin güçlü takımı Bağcıl karşısında takımını iyi organize eden Oraloğlu yerinde değişikliklerle takımın enerjisini yukarılarda tuttu. Verdiği teknik ve taktiklerle Bağcıl deplasmanından üç puanla dönmesini bildi.

Haftanın Hakemi : Fehim Dayı (Cihangir-Serdarlı)

Ligde aradığını bulamayan Cihangir ile yukarılara tırmanmak isteyen Serdarlı arasındaki önemli mücadelede iyi maç yönetti. Maç içindeki duruşu, pozisyonlara yakın davranması ve kritik pozisyonlarda çaldığı düdüklerle doğru kararlar verdi. Yardımcıları ile görev paylaşımıyla sahayı kontrol altında tuttu. Verdiği kararlarla ve çaldığı düdüklerle taraftarlardan ve oyunculardan beğeni topladı.

Haftanın Futbolcusu : Tansel (Yenicami)

Ligde şampiyonluk kovalayan Yenicami’de son haftalarda büyük bir performans sergileyen Tansel, Yeniboğaziçi karşısında oynadığı maçta saha içinde harcadığı enerji ile takımının galibiyetinde büyük pay sahibi oldu. Takımı adına oyun içinde sergilediği performansla rakibinin savunmasını yıprattı. Attığı iki gol ile takımının galibiyetinde büyük pay sahibi oldu.

Haftanın 11’i: Ozan (DTB), İbrahim Faye (Serdarlı), Burak (Cihangir), Hüseyin Adal (K.Kaymaklı), Osman (MTG), İbrahim Çıdamlı (Yenicami), Çağrı (K.Kaymaklı), Can (GG), Kenan (DTB), Uğur (MTG), Tansel (Yenicami).

Gol Krallığı

13 gol atan: Tansel Ekingen (Yenicami)
12 gol atan: Esin Sonay (K.Kaymaklı)
8 gol atan: Mi-Jose Nzembele Mahusa (DTB) ve Nwogbo C. Alosius (Cihangir)

K-Pet Süper Lig 10’uncu haftanın sonuçları:

Yenicami-Yeni Boğaziçi: 5-0
Cihangir-Serdarlı: 1-1
Yalova-Mormenekşe: 1-2
Lefke-Hamitköy: 0-0
Çetinkaya-DTB: 0-1
K.Kaymaklı-Gençlik Gücü: 4-0
B. Bağcıl-MTG: 1-2

K-Pet Süper Lig 11’inci haftanın programı:

7 Aralık 2013, Cumartesi
MTG-Yalova
Y. Boğaziçi – Cihangir
Gençlik Gücü – Lefke
Mormenekşe-Çetinkaya

8 Aralık2013, Pazar
DTB – Yenicami
Hamitköy-B.Bağcıl
Serdarlı-K.Kaymaklı

Bu haber 24 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER