Kıbrıslı Türk aktör babası için koşacak

Kıbrıslı babaya sahip Aykut Hilmi, yaşlılık hastalığı olan Dementia’lı babası ve bu hastalığa yakalananlara yardım eden Mind Vakfı için 26 Nisan’da, ünlü Londra Maratonunda koşacak.
Kıbrıslı babaya sahip Aykut Hilmi, yaşlılık hastalığı olan Dementia’lı babası ve bu hastalığa yakalananlara yardım eden Mind Vakfı için 26 Nisan’da, ünlü Londra Maratonunda koşacak.


Mihrişah Safa

Kıbrıslı Türk tiyatro ve sinema sanatçısı Aykut Hilmi, Nisan ayında yapılacak geleneksel Londra maratonunda, “yaşlılık” hastalığı “Dementia”lı babası için koşacak.
Geçen yazın en çok sükse yapan filmlerinden “Mamma Mia”da , Oscar’lı aktris Meryl Streep’in “toy boy”u rolüyle Hollywood’a ayak atan 32 yaşındaki Hilmi, 26 millik Flora London Marathon’unda , “MIND” adlı yardım kurumuna bağış toplayacak. Yaşlılık nedeniyle hafızaları etkilenen kişilere yardım eden kuruma elinden gelen yardımı yaparak, bir anlamda babası ve ona bakan anne ve erkek kardeşi için de koşacağını belirten Aykut Hilmi, bu konuda Türk toplumundan da yardım istiyor.

İtalyan annesi modacı
Sadece “Dementia”nın yaşlıları etkilemediğini, onlara bakan aile fertlerinin de aynı sorunlarla her gün uğraşıp, meşgul olduğunu ve yıprandığını söyleyen Kıbrıslı Türk aktör, aslen Kıbrıs Ötügenli erkek berberi Ali Hilmi ile İtalyan asıllı moda tasarımcısı Malfalda’nın Londra doğumlu küçük oğlu. Aykut Hilmi’nin ayrıca, bir dönem tiyatro oyunlarında rol alan Zeki adlı bir de ağabeyi bulunuyor.

Sponsor bekliyor!
Aykut Hilmi, 26 Nisan’da koşulacak Londra Maratonu için aylar öncesinden hazırlıklara başladı. Yarışa katılmanın ve bitirmenin çok önemli olduğunu belirten Hilmi, “Ailemiz yaşlılık hastalığı nedeniyle babamın her şeyiyle yakından ilgileniyor. Ben de Mind Charity’si için koşup, hem bu konuya dikkati çekeceğim, hem de yapılacak bağışları onlara aktararak katkıda bulunacağım. Bu rahatsızlık, herkesin başına gelebilir. Umarım Türk toplumundan da bana sponsorlar çıkabilir” diye konuştu. Aykut Hilmi’ye sponsorluk yapmak isteyenlerin, http://my.artezglobal.com/personalPage.aspx?SID=244232 adresinden bağışlarını yapabileceği belirtildi.
Bu haber 26 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER