“BAĞIMLILIK, KUMAR VE KANSER FARKINDALIĞI” SEMİNERİ PAZAR GÜNÜ

Londra’da kurulu etkin sivil toplum kuruluşlarından Turkish Forum UK, ITSEB (İngiltere Türkiye Sağlık Elemanları Birliği) ve Bozca-Der tarafından ortaklaşa düzenlenen “Bağımlılık, Kumar ve Kanser Farkındalığı “ konulu seminer bu Pazar günü BozcaDer’in Kuzey Londra’daki merkezinde gerçekleşiyor.

Mihrişah SAFA

Londra’da kurulu etkin sivil toplum kuruluşlarından Turkish Forum UK, ITSEB (İngiltere Türkiye Sağlık Elemanları Birliği) ve Bozca-Der tarafından ortaklaşa düzenlenen “Bağımlılık, Kumar ve Kanser Farkındalığı “ konulu seminer bu Pazar günü BozcaDer’in Kuzey Londra’daki merkezinde gerçekleşiyor.

Halka açık ve ücretsiz düzenlenen seminerde, herkesin başına gelebilecek uyuşturucu alışkanlığı, kumar ve çağın yaygın hastalığı kanserle ilgili uzman doktorlar, Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Özgür Özyılkan, Fulya Acıbadem Hastanesinden Uzm. Dr. Meral Akbıyık ve AMATEM Kliniğinden Doç. Dr. Rabia Bilici uzmanlık alanlarıyla ilgili halka geniş bilgi sunacaklar Başkonsolos Emirhan Yorulmazlar’ın “Onur Konuğu” olarak katılacağı seminerde son dönemlerde giderek artan madde bağımlılığı, kanser ve kumar gibi herkesin karşı karşıya gelebileceği önemli konular incelenerek, sorulara yanıtlar verilecek. Halka açık ve ücretsiz olacak seminer, Bozca-Der Derneği’nin “ Old Library Building, Crompton Crescent, LONDON N17 7LD” adresinde düzenlenecek.

Konuyla ilgili bilgi almak isteyenlerin ITSEB’I “ 0754 2392261” numaralı telefondan aramaları istendi.

20 Aralık Pazar günü saat 13.00 ile 17.00 arasında yapılacak seminerde, Bozca-Der Başkanı İrfan Sağır, ITSEB Başkanı Dr. Ali Demirbağ, Turkish Forum Uk Yönetim Kurulu üyesi Nazif Akpınar konuşacak. Daha sonra seminerin onur konuğu Türkiye Cumhuriyeti Londra Başkonsolosu Emirhan Yorulmazlar konuşma yapacak.
Seminerin ana konuşmacıları, konularında uzmanlaşmış doktorlardan oluşuyor. .

Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, AMATEM Kliniğinde çalışmakta olan Psikiyatrist Doç. Dr. Rabia Bilici Uyuşturucu Madde Bağımlılığını oluşturan faktörlerin ve hastalığın tedavisi ile ilgili Aile ve bağımlı ilişkisi üzerine konuşacak.
Fulya Acıbadem Hastanesinde Uzman Dr. Meral Akbıyık Kumar ve Aile İçi Şiddet Başlıklı konuşmasında Londra’da toplumumuzu ilgilendiren önemli konuda değerli bilgiler paylaşacak.

Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi, Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özgür Özyılkan ise” ERKEN TANI HAYAT KURTARIR” başlıklı konuşmasıyla Kanserde Erken Tanının Önemini yaşamdaki bazı alışkanlık değişimi ile risklerin nasıl azaltılacağını anlatacak. Konuşmaların tamamlanmasından sonra Soru-Cevap bölümünde konuyla ilgili konuklara soru sorma ve zaman elverirse bire bir görüşme şansı olabileceği belirtildi.

Seminer sonrasında UNESCO tarafından koruma altına alınmış geleneksel Türk Sanatımız olan Ebru Sanat’ın rehabilite edici özelliğini gösterecek bir Ebru şov yapılacaktır, katılımcılara Ebru sanatını deneme şansı sağlanacak.

KONUŞMACILARLA İLGİLİ BİLGİ

Doç. Dr. Rabia Bilici, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini 1999 yılında bitirdi. 2002‐2007 yılları arasında Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde psikiyatri uzmanlık eğitimini tamamladı. Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi AMATEM Kliniğinde 4 yıl çalıştı. 2012 yılında başasistanlık, 2015 yılında doçentlik unvanını aldı. Halen Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, kuruluşunda görev aldığı AMATEM Kliniğinde çalışmaktadır.

 

 

 

Uzm. Dr. Meral Akbıyık, Meral Akbıyık, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini 2005 yılında bitirdi. 2006-2011 yılları arasında Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde psikiyatri uzmanlık eğitimini tamamladı. Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi AMATEM Kliniğinde 2 yıl çalıştı. TC Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu’nda bağımlılık alanında 1 yıl süreyle projeler yürüttü. 2015 yılından itibaren Fulya Acıbadem Hastanesinde görev yapmaktadır.

 

 

 

Prof. Dr. Özgür Özyılkan, 1987 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu, 1991 yılında İ. Hastalıkları Uzmanı oldu, 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü’nde Tıbbi Onkoloji yan dal uzmanlığını, 1994 yılında Doçent, 2003 yılında ise Profesör unvanlarını aldı. Avrupa Medikal Onkoloji Derneğinin Palyatif Bakım çalışma grubunun kurucu üyelerinden olarak uluslararası ve ulusal indeksli dergilerde 100’ün üzerinde makalesi bulunmaktadır. Özellikle, meme, akciğer ve kolon kanserleri ile ilgilenmekte olup, 2002 yılında Başkent üniversitesi Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı Başkanlığı atandığı görevine halen Ankara ve Adana’da sürdürmekte olan Dr.Özyılkan iyi derecede İngilizce biliyor ve evli ve 2 çocuk babasıdır.

Bu haber 250 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER