AVCI: ANKETLER UYDURMA

Özgürlük ve Reform Partisi (ÖRP) Gazimağusa İlçesine bağlı Pertevpaşa mahallesinde miting gerçekleştirerek, bölge adaylarını vatandaşlara tanıttı. ÖRP’den verilen bilgiye göre mitingde havai fişek gösterisi de yapıldı.
Özgürlük ve Reform Partisi (ÖRP) Gazimağusa İlçesine bağlı Pertevpaşa mahallesinde miting gerçekleştirerek, bölge adaylarını vatandaşlara tanıttı. ÖRP’den verilen bilgiye göre mitingde havai fişek gösterisi de yapıldı.

Genel Başkanı Turgay Avcı, partililer tarafından “Başbakan Avcı” sloganları eşliğinde sahneye çıktığı mitingde yaptığı konuşmada, hem muhalefet partilerini hem de anketleri eleştirdi.
Avcı, bazı gazetelerde yer alan anketlere değinerek, bu anketlerin “uydurma” olduğunu sandıkta herkesin göreceğini belirterek, muhalefet partileri tarafından yapılmaya çalışılan bu yönlendirmelerinin, yürüdükleri yolda kendilerine daha çok enerji ve moral verdiğini ifade etti. “Bu defa biz halkımızın kazanmasını istiyoruz. Halkımızı eskiye götüren değil geleceğe taşıyacak kadroların kazanmasını istiyoruz. Onun için biz geleceğiz, çünkü biz geleceğiz” diyen Avcı, eski yönetimleri eleştirdi.

ÖRP’Yİ TEHDİT GÖRÜYORLAR
Muhalefetin ÖRP’yi büyük bir tehdit olarak gördüğünü savunan Avcı, bugüne kadar partisinin gerek Kadın Kolları gerek Geçlik Kolları ile birlikte yaptığı çalışmaların herkes tarafından takdir topladığını söyledi. Avcı, konuşmasında UBP’ye sert eleştirilerde bulundu.

Ülkede oy verecek her iki kişiden birinin kararsız olduğunu savunan Avcı, “Eğer o yüzde 45’lik kararsızlar eski zihniyete oy verme kararında olsalardı, şimdiye o kararı vermişlerdi. İktidarı belirleyecek olan işte bu henüz kararını verememiş, yenilik ve değişim isteyen bu insanlardır. Siyasi yelpaze içerisindeki tek alternatif ise Özgürlük ve Reform Partisidir” dedi.

AİLE PARTİLERİNİN DEVRİ KAPANDI
Demokrat Parti diye bir partinin adından bile söz etmeye gerek bulunmadığını iddia eden Avcı, “Aile partilerinin devrinin bittiğini” söyledi.

Avcı, mitingde yaptığı konuşmada müzakere süreci ile ilgili görüşlerini de dile getirdi.
Masada olmaya ve görüşmeye devam edeceklerini, en az Rumlar kadar Kıbrıslı Türklerin de hakkı olduğunu, Rumlarla tartışacak müzakere edecek yetenek, güç, bilgi ve iradelerinin olduğunu söyleyen Avcı, iki halk terminolojisini ilk kez ÖRP’nin ortaya koyduğunu, şimdi ise sürekli bu terminolojinin kullanıldığını belirtti.

ŞANLIDAĞ GEMİKONAĞI’NDA
Bu arada ÖRP Güzelyurt’ta da seçim çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Genel Başkan Yardımcısı ve Güzelyurt Milletvekili Erdoğan Şanlıdağ, Güzelyurt milletvekili adayları ve partililer bugün Gemikonağı esnafını ziyaret etti.

Gerçekleştirilen ziyarette Erdoğan Şanlıdağ’a milletvekili adayları Ayşin İnanmaz, İbrahim Erşahin, Ömer Zeki Andaç, Nevzat Kaymakamoğlu ve Cemal Yorulmaz ile partililer eşlik etti.
Şanlıdağ, ÖRP’nin kuruluşunun en temel ilkesinin; yenilikçi, geniş vizyon sahibi ve kendine güvenen gençleri bir araya getirip, KKTC’yi daha ileri noktalara taşımak olduğunu kaydetti. “Seçime yürüdüğümüz bu günlerde partimiz en büyük desteği ve gücü gençlerden almaktadır” diyen Şanlıdağ, halkın ekonomik kalkınmasına ve refahına da önem verdiklerini söyledi.

KANSER HASTALARINA ZİYARET
Lefkoşa milletvekili adayları da seçim çalışmaları çerçevesinde Lefkoşa’da bulunan Kanser Hastaları Derneği Genel Merkezi’ni ziyaret etti ve kavşaklarda bayraklı eylem yaptı.
Lefkoşa adayları Beran Erkmen Küfi, Sinan Bağdatlı, Dr. Şevket Alptürk, Hilmi Kırgın, Okyay Sadıkoğlu, Ahmet Ataner, Sedat Bozçalı, Mustafa Mesutoğlu, Mehmet Sporcuoğlu, Özen Hürses, Ahmet Çağlaş, Mustafa Rinter, Hülya Yalçın, Hüseyin Baykan, Hüseyin Zabitoğlu ve Merih İzmirlioğlu’nun hazır bulunduğu etkinliklerde parti broşürleri dağıtıldı ve bayraklarla vatandaşlar selamlandı.

Adayların Kanser Hastaları Derneği Genel Merkezine yapılan ziyaretinde ise partinin sağlık politikaları başta olmak üzere kanser ile mücadele konularında fikir alışverişinde bulunuldu.
Bu haber 208 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER