'Cemre Gönüllere Düşsün'

Cemre bu sefer insanlığa düşsün, ne toprağa, ne suya, ne havaya, öyle bir düşüsün ki insanlık yenilensin, Beğinler, bedenler cemre koksun.

Cemre bu sefer insanlığa düşsün, ne toprağa, ne suya, ne havaya, öyle bir düşüsün ki insanlık yenilensin, Beğinler, bedenler cemre koksun. Cemre gönüllere düşse inanın kahvelerin çayların tadı bir başka olur, yaşam bir anda güzelleşir tabiat ana gibi, rengarenk çiçekler kalplerde çiçeklenir, her insan güzelliğin ironisini yapar, bu uğurda savaşlar verir. Yedi gün ara ile düşen cemre İlkbaharın müjdecisi olarak bilinir, ilk cemre 19 şubat 'ta havaya düştü. Yedişer gün arayla havaya, suya ve toprağa düşen cemre ile doğa yeniden canlanır, çiçekler açar, tohumlar yeşerir. Doğadaki sıcaklık artışına neden olan KOR, IŞIK, ATEŞ, olduğu düşünülen Cemre önce Göğe yükselir, sonra buzların üzerine düşerek onları eritir son olarak ise toprağa inermiş. Ah şu cemre ah birde gönüllere düşse, merhameti, vefayı, güzel düşünceleri beraberinde taşısa. Dünya insanı nefes alabilse.
Her doğan günle etrafıma bakıyorum, bir çok insanla konuşuyorum, haberlere, magazinlere bakıyorum, yeni yeni yüzleri tanımaya çalışıyorum, herkes alim, herkes bilgin, kültürlü, sanatçı, aktris, kısacası herkes herşey biliyor, sanal aleme bakıyorum yine öyle, benki bunca yıl kitap okuyorum, değişik coğrafyaları ülkeleri ziyaret etmeye tanımaya oraların kültürlerini, tatlarını, tarihlerini öğrenmeye çalışıyorum kendi, kendime, benim henüz öğrenecek çok, çok yıllara zamana ihtiyacım var diyorum. Bir ülkede herkes herşey biliyorsa o ülke ve insanları bir arpa boyu ilerleyemezler.
Dünyadaki en biIge insan
kendisine ne biIdiği soruIduğunda
tek biIdiği şeyin hiçbir şey biImediği oIduğunu
söyIeyendir... Her ülkede ve etrafımızda cemre yüklü insanlar olmalı. Yenileyici, öğretici, kucaklayıcı insanlar.
Bir kahvenin tadını, Bir insan sesi değiştirebilir.
Berbat bir günü, Bir insan yüzü güzelleştirebilir.
Acı bir haberi, Bir insan sözü hafifletebilir.
Mutlu bir anı, Bir insan daha mutlu yapabilir.
İnsan insana muhtaçtır.
Ama, İnsan insana… SiziSeviyorum...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotoğraf: Başar Taşlı.

Bu haber 8682 defa okunmuştur

:

:

:

: