Bülent Ecevit Anadolu Lisesi ve Düşünce Kulübü

Günlük güneşlik, harika bir gün...Lefkoşa'ya doğru yol alıyorum. Baharın izlerini seyrediyorum yol boyunca... Her taraf nasıl da yemyeşil oluvermiş. Altıntoplar açmış. Yol kenarlarında dildamaklar...
Günlük güneşlik, harika bir gün...Lefkoşa'ya doğru yol alıyorum.
Baharın izlerini seyrediyorum yol boyunca... Her taraf nasıl da yemyeşil oluvermiş. Altıntoplar açmış. Yol kenarlarında dildamaklar...

Arabamda radyom hep açıktır. RADYO VATAN... Kulak veriyorum, Bülent Ecevit Anadolu Lisesinin Düşünce Kulübünden beş genç konuşuyor...
İlgiyle dinliyorum. Düzenledikleri paneli anlatıyorlar. Çok ilgi çekici... Daha önce duysaydım mutlaka giderdim...

Yol boyunca dikkatle dinliyorum. Hemen okul müdürü Sibel KARAKAYA'yı arıyorum. Açılmıyor. Herhalde toplantıdadır, diyorum. Görünce mutlaka bana döner...

Gerçekten ertesi sabah arıyor. Kutluyorum. Ne kadar anlamlı olduğunu vurguluyorum. Gazetem STAR KIBRIS'taki sayfamda yayınlamak istediğimi belirtiyorum. Memnuniyetle ilgili öğretmenlerden birini görevlendireceğini söylüyor.

Ertesi gün de Düşünce Kulübü sorumlu öğretmenlerinden Heves SÖNMEZ arayıp ayrıntıları soruyor.

İstediğim bilgi ve fotoğrafları anlatıyorum. İstediğim her şey iki gün içinde elimde oluyor. İşte bu...

BAŞARILARIN SIRRI zaman- özen ve tutarlılık...

Her şey elimizde... Sizlere gururla sunmak istedim. Sevgi ve saygıyla...

AYŞE TURAL

Bülent Ecevit Anadolu Lisesi Düşünce Külübü farkındalık yaratmaya devam ediyor. Beal Düşünce Kulubü 10. Yıl etkinliğinde ' Hayattan Kopmadan Teknolojik Bir Yaşam' konulu panel düzenledi.

HAYATTAN KOPMADAN TEKNOLOJİK YAŞAM

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit'in açılış konuşmasını yaptığı panelde Özyiğit ; Düşünce Kulübü öğretmenlerini ve öğrencilerini canı gönülden tebrik ederek sözlerine başladı.

MİLLİ EĞİTİM BAKANININ KONUŞMASI

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit panelin açılışında yaptığı konuşmada değişen ve gelişen dünyada teknolojinin öneminin herkes tarafından bilindiğini belirterek teknolojinin doğru kullanılmasının çok önemli olduğunun altını çizdi. Özyiğit, 'Teknolojiyi kullanırken, bizleri esir almasına izin vermemeliyiz' diyen Özyiğit, günümüz dünyasında bilimi ve teknolojiyi takip eden değil, üreten konumda olmak ve teknolojiyi üreten toplumlara yetişmek için neler yapılabileceğinin tartışılması gerektiğini vurguladı. Özyiğit, düzenlenen panelin bu amaca da katkı koyacağına inandığını söyledi.

NASIL GENÇLER YETİŞTİRMELİYİZ?

Eğitimi, düşünen, sorgulayan, tartışan ve üreten bir gençlik yetiştirmek, çağın şartlarına uygun, ilim ve bilim ışığında yeniden yapılandırmak için çalışmaların sürdüğünü belirten Özyiğit, 'Eğitimde oluşturacağımız yapıyı, toplumun her kesimine içselleştirerek, bir devlet politikası haline getirmek için dikkatli davranıyoruz' dedi.

DÜŞÜNCE KULÜBÜ

Düşünce Kulübü sorumlu öğretmenlerinden Heves Sönmez Piro ise Teknolojinin gösterdiği gelişmeler neticesinde insan hayatının hem daha kolay bir hale geldiğini hem de insani vasıfların bir o kadar anlamını yitirdiğini, tam da bu noktada önemli olan teknolojiyi doğru bir biçimde kullanabilmek, teknolojinin insanlığımızı köreltmesine izin vermeden aksine hem insanlığı hem de insan yaşamını kolaylaştırabilme yönünde bir araç olarak görüp faydalanabilmektir dedi ..

PANEL KONUŞMACILARI

Panelde Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar ve Düşünce Kulubü öğrencisi Berfin Şebnem Gündüz 'Hayatımızın Vazgeçilmez Bir Parçası Olarak Teknoloji',

Sosyolog Hakan Gündüz ve Düşünce Kulübü öğrencisi Emine Akçaylı ; 'Yeni Bir Nesil Teknoloji ile Büyüyor',

Op. Dr. Barış Peker ve Düşüce Kulübü öğrencisi Merve Antel ; 'Teknolojiyi Kullanırken Sağlığından Olma',

Cüneyt Çerkez Düşünce Kulübü öğrencisi Damla Bay ; 'Yapay Zeka İnsanlığın Başına Gelen En İyi Şey Mi?',

Reklamcı-Yönetmen Mehmet Ekin Vaiz ve Gülşen Erçinve Düşünce Kulübü öğrencisi Mustafa Mıstıkı Araz ise; 'Teknolojinin Gerisinde Kalma Esiri De Olma' konularında sunum gerçekleştirdi.

KATILIMCILAR

Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen panele Bakan Özyiğit'in yanı sıra bakanlığa bağlı Genel Orta Öğretim Dairesi Müdürü Aktan Erdoğa, Yüksek Öğrenim ve Dış İlişkiler Dairesi Müdürü Ziya Öztürkler, Kültür Dairesi Müdürü Şehbal Hamzaoğulları, BEAL Müdürü Sibel Karakaya, panelistler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Panelin ardından katkı koyan panelistlere plaket takdim edildi.

Düşünce Kulübü Sorumlu Öğretmenleri Seçil Toprak, Heves Sönmez Piro, Esra Korman Peker.

Bu haber 1229 defa okunmuştur

:

:

:

: