ABD -Çin güç çekişmesinde Türkiye

Günlük hayatın koşuşturması içinde insanlarım olayları dışarıdan bakıp değerlendirilmesi çok zor . O yüzden biz analiz yapanlar sizlere bu olayları değerlendirip aktarmaya çalışıyoruz .

Günlük hayatın koşuşturması içinde insanlarım olayları dışarıdan bakıp değerlendirilmesi çok zor . O yüzden biz analiz yapanlar sizlere bu olayları değerlendirip aktarmaya çalışıyoruz .

Önümüzde ki yıllarda dünyada ya anlaşma olacak ya da büyük yıkımlara dünya sahne olacak. Çin ile ABD arasında çatışma alanı çoktan başladı . Bunlara ticaret savaşlarında şahit olduk ; huawei operasyonları , Boeing operasyonlar , ticaret faaliyetlerini durma operasyonları ve en önemlisi Çin ile ilişkisi olan devletlere teker teker operasyonların çekilmesine şahit olduk oluyoruz .

Benim anlattıklarımı medya da hemen göremesizsiniz , biz analizlerimizi yaparız . Olayları olabilecek şekilde okurlarımıza aktarırız , devamında doğacak gelişmeleri de medya kanalları olduğu gibi olduğu gibi size aktarır. Mesela ; Arap baharını Akdeniz de ki gelişmelerden bağımsız değerlendirmek akıl işi değildir . Bunun hakkında da sizlere yazılarımı aktardım.

Bugün ABD 325 milyon nüfustan oluşmaktadır . Saf bir ABD li yoktur. Milletlerden meydana gelmiştir . Bunları oluşturan en büyük topluluk 50 milyon nüfusla Almanlar olmuştur. Bugün Almanya nüfusu bile 80 milyon iken ABD de sadece 50 milyon Alman yaşamaktadır. Trump da Alman kökenlidir. Bunların dışında 40 milyon İrlandalı 30 milyon İngiliz 26 milyon nüfus ile Meksikalı 25 milyon nüfus ile İskoçlar 18 milyon nüfus ile İtalyanlar 10 milyon nüfus da fransızdır. 3 milyon yahudi vardır ama ABD de yerleri ayrıdır. Nüfusun %30 zencidir. Anlayacağınız ABD bir çok ulusun toplandığı toplama kampıdır . Böyle karışık toplumlar evvela maddi olarak bir arada tutulur. 2. Si ise millet oluşturmak İçin bir düşman yaratmaktır. İlk düşmanı içlerinde zencilerdi. Dışarıda ise ilk düşmanları Sovyetler olmuştur . Sovyetler dağılınca yerine islam ve Çin geçmiştir . ABD topluluğunu ayakta tutmak İçin para yı İslam dünyasını sömürerek elde etmektedir . Orta Doğu da yapılan operasyonlarda kimin karlı çıktığına bakın ne dediğimi iyi anlayacaksınız . Terör örgütlerini kullanarak , islam dünyasını karalayıp buralara operasyonlar yaparak petrolü kontrolü eline almıştır . Yahudiler ise ABD de önemli yerlerdedirler. Hem merkez bankasında hem sinema da hem siyasi faaliyetler de her yerde yahudiler mevcuttur.

Daha önce de sizlere yazdım son yıllarda ABD de olaylar biraz değişti . Rothschild ailesi ile ABD yönetiminin arası açıldı. Rothschild ailesi ABD ile ilişkilern kopacağını anladığı günden bu yana Çin e bütün yatırımlarını kaydırdı. Çin ise, bu aile ile faaliyete geçmeyene kadar içine kapanık bir devletti. Çin e sermayenin gelmesi ile Çin ,ABD karşısında yerine geçti.

Özellikle son yıllarda Çin in ipek yolu projesi ile saldırıların dozu iyice arttı. Biraz tarihe gidelim bugünde izlerini bulmak mümkün . Somalili korsanlar daha önceden denizde ticaret yapan gemilere saldırılar düzenliyordu . Özellikle saldırıya maruz kalan gemilerin %80 i Çin bayraklı idi . Bunları ABD destekleyerek Çin in denizlerde ki ticari faaliyetlerini bugünlerden önce engellemeye çalıştı. Zaten bugün yaşananlar da ortada .

Çin ipek yolu projesini açıkladıktan sonra ABD de buna binaen Afganistan a karşı operasyon başlattı . Çünkü Afganistan ipek yolu projesinde ilk etaptı. Hedef sözde Taliban dı bu bahane ile Afganistan a yerleştiler . Sonra Çin bu hamle ye karşılık IRAK ile ilişkileri arttırıp Saddam ile ipek yolu projesinde gerekli hamleleri atmaya kalkarken ABD de ırak a savaş açtı . İran her zaman Çin in enerji kaynağı olmuştur . Doğu Akdeniz de ki enerji kaynaklarından dolayı da Türkiye- Çin ilişkşleri çok hızlı bir şekilde gelişti. Çin varolmak İçin enerjiye ihtiyacı vardır. ABD ise Çin i engellemek için bugün İran a ambargolar koymakta, Venezuela yönetimine darbe yapmaya kalkmaktadır. Türkiye nin Çin ile yakınlaşmasına ABD asla göz yummayacaktır. Hatırlayalım Çin ile Hava savunma füzeleri anlaşmaları yaptık . Çin ile bu yapılan bu anlaşma Çin tarafından çok önemli olduğundan her koşulda Türkiye nin istediklerini kabul etmişti. Çünkü Çin bölgenin en güçlü devletlerinden biri Olan Türkiye yi yanına alacaktı . Sonra ne oldu ? Kobani olayları patlak verdi . Kaç kişi öldü ? Hatırlayanınız vardır . Sonra ne oldu ihale iptal oldu .

Cezası bize hem ypg olarak hem de 15 Temmuz da bize fatura ettirildi. Mısır da ve Suudi Arabistan da yönetimlere kendi adamlarını getirdiler. Özellikle aramco şirketi çok önemli olduğundan Arabistan a ABD çok önem verdi . Ama Çin için de bu firma çok önemli olduğundan Çin, ABD ile yarışında kopmadı . Suudi'lerle olan bağlantılarını kesmedi. Prens Selman, Rothschild ailesi ile arası çok iyi olduğundan İstanbul'da ki konsoloslukta ki olay selmanın başına bırakılmak istendi . Amaç Selman ı ABD yörüngesine sokmaktı.

Ticaret savaşlarının en başında ABD , Çin i 400 milyar dolar zarar ettirdi . Huawei Çin in en önemli Firması iken son yapılan operasyonlar ile ne duruma geldiği ortadadır . Boeing operasyonu ile 50 ülke ABD karşısında olduğunu ilan etti . Hatta pompeo bu durumu Twitter da paylaşarak karşılarında olan ülkeleri işaret ediyordu .boeing bu operasyon ile trilyonlarca dolar zarara uğradı .

Boeing olayının peşine yeni Zelanda üzerinden ABD tarafından Türkiye ve Çin e net mesaj gönderildi . Kısacası ABD her adımın karşısında net cevaplarını vermekte hiç gecikmiyordu .

Dünya iletişiminde 5G geçilirken Çin e operasyon çekilmesi aslında Çin in istihbarat kanalını vuruyordu. Yeni Zelanda Çin e bu konuda yanaşınca Çin e bu konuda mesaj verildi .

Yeni Zelanda da bu olaylardan dersini iyi almıştır .

Esas mesaj bize gelmiştir. Türkiye ye ABD resmen savaşa başlayacağının sinyalini bizlere yeni Zelanda ile göndermiştir.

15 Temmuz aslında darbe girişimi değildir ! Aslında ABD nin işgal girişimidir . Batılı devletler eğer 15 Temmuz başarılı olsa idi bugün Suriye de oldukları gibi Türkiye de olacaktılar .

Son Yıllara batının medyasına bakınız . Türkiye yi karalayan bütün haberler basınlarında yer almaktadır . Erdoğan a karşı bir algı oluşturmak istemektedirler . Bir ara Almanya da dergiler de diktatör Erdoğan başlıkları gezerken, deaş ın en büyük destekçisi olarak da bizleri gösterdiler . Bir algı oluşturmak istediler .

Amaçları kukla Yöneti̇mi̇ Türkiye'ye getirmek , Erdoğan ı yönetimden düşürmekti. Lakin böyle olmayacaklarını anladılar . 2. Plana geçtiler . Türkiye yi kışkırtarak yan yollardan savaşa sokmaktır. Doğu Akdeniz de Rumlar'ın hoyratça Türkiye aleyhinde kararlar alması sizce ne ye örnek oluyor ?

Hatta NATO dan ayrılma konusunda bizim gündemimize böyle konuları getirerek kafa bulandırmaya çalışmaktadırlar.

Bizleri her konuda kışkırtarak akılsızca hareket etmemizi istemektedirler . Lakin Türkiye tarihinden aldığı güç ile doğru yolda gitmektedir . Bu bağlamda kendini korumak ve daha caydırıcı güce sahip olmak İçin Türkiye , s400 leri olmazsa olmaz olarak görüyor .

ABD , Çin e karşı Uygurları kullanacaklarını daha önce de yazdım . Uygurlara karşı Çin in atacağı insancıl olmayan adımlar , Çin ile Türkiye nin yollarını ayıracaktır. ABD böyle bir plan yapmaktadır . Böyle olursa Çin bölge de ki en önemli müttefiği olan Türkiye'yi kaybedecek . İpek yolu projesi çıkmaza girecektir . O yüzden Uygurlar üzerinden abd operasyon yapacaktır .

Türkiye Çin ile ipek yolu projesinde olduğunu açıktan belirtti . Hem Boeing olayında hemde yaptığı projelerde . 3. Havalimanı , yavuz sultan selim köprüsü , Osmangazi köprüsü ,Avrasya tüneli , Çanakkale köprüsü, Azerbaycan tren hattı . Hepsi ipek yolu İçin yapılmış projelerdir. Çünkü para akışı buradan olacaktır . Hatta ABD savunma bakanlığı Twitter üzerinden yavuz sultan selim köprüsünün fotosunu koyarak Türkiye ye mesaj göndermesi de boşuna olmasa gerek !

İpek yolu projesi için Akdeniz muhakkak şarttı. Bunun İçin Suriye de şarttı. Türkiye burada da olmalıydı . Türkiye bunu bildiği için Suriye'den çıkmamaktadır . Harekatlar yapması da bundan dolayıdır . Suriyelileri kendi topraklarında tutmasının sebebi de Suriye'de girdiği bölgelerde etkinliğini arttırması içindir . Bu bölgelerde kontrolü sağladıktan sonra türkiye deki Suriye'leri buraya yerleştirecektirler . Hatay da olduğu gibi Halep üZerinde de Türkiye nin böyle politika izlediğini görmekteyim . Belki hayal gelecektir ama olayları yapboz parçası gibi bir araya getirin nereye varacağınızı göreceksiniz .

Hatırlarsınız ; bir ara Erdoğan misak ı milli sınırlarından bahsetti. Bunların hepsi aslında birer mesajdır .

ABD ile Çin arasında eğer ticaret savaşları durulmazsa olay konvansiyonel savaşa da dönebilir . Türkiye de bu çatışma alanına Yunanistan ve Rumlar ın kışkırtmaları sonucu sokulmak istenebilir . Aklı selim ile hareket edilmesi doğru olacaktır . ABD bugün dağılma sürecine girmiş bulunmaktadır . Pentagon bunu gördüğü İçin artık kartları daha açık oynamaktadır .

ABD , Mısır a direk silahlarını yollayarak modernize etmeye çalışmaktadır . Ypg ye taşınan onbinlerce tır silah neden bölgeye getirildi. Yunanistan a yapılan silah yardımlarına ne dersiniz !

Batılı devletler her zaman maşa kullanırlar. Sisi de bunların bir örneğidir . Kısacası sisi de yeri gelirse bizlere karşı kullanılmak istenecektir .

Tüm islam ülkelerine bakın hepsi dağılmış durumdadır. Tek ayakta kalan ülke Türkiye'dir . Yıllarca bizi tarihimizden uzaklaştırmak isteyenler bizlere gücümüzü unutturmak istediler . Halbuki Türkiye Rusya'nın içlerinden Ortadoğu'da ki bir çok alanda Kafkaslar'da Balkanlar'da her yer de vardır . Bunu bilerek hareket eden bir anlayışla politikalarımızı oluşturmak Türkiye nin çıkarına olacaktır .

Bu haber 1745 defa okunmuştur

:

:

:

: