Doğru yolda değiliz

İSKELE-YENİBOĞAZİÇİ-MAĞUSA imar planı resmen İsrailli firmaya hizmet etti. Yerli yatırımcıya sen git başka işlere bak denildi. İsrailli firmaya 15 kat izin veren imar planı bizim yerli firmamıza, yurdumuz yatırımcısına sen 2 kat en fazla yapabilirsin dedi!

İSKELE-YENİBOĞAZİÇİ-MAĞUSA imar planı resmen İsrailli firmaya hizmet etti. Yerli yatırımcıya sen git başka işlere bak denildi. İsrailli firmaya 15 kat izin veren imar planı bizim yerli firmamıza, yurdumuz yatırımcısına sen 2 kat en fazla yapabilirsin dedi!

İmar komisyonunda olanlara , içişleri bakanına sorarlar ? Neye göre böyle bir uygulama yaptınız ? Arada kilometrelerce mesafe yokken birisi ile diğeri arası sadece 200-300 metre mesafede olan arazilerde ne fark vardı da birine 15 kat imar izni verdin , diğerine 2 kat izin verdin ?

İsrailli firmaların özelliği nedir ? Bu imtiyazları neden yerli firmalara vermediniz ?
Sizleri kaç kez buradan uyardık . Eğer burada tabiatı doğayı korumak ise amacınız neden o zaman yerli yatırımcı ile İsrailli yatırımcıyı aynı mercide değerlendirip sonuca varmadınız .

Şehir planlamacısı Türkmen Yiğitcan’a hitaben kaç kez yazılar kaleme aldık ama maalesef sesimizi duymamış arkadaşımız ! Buradan tekrar sesleniyorum . Lütfen yatırımların önüne geçmeyin. Geçecekseniz kimseye imtiyaz sağlamayın . Birine 15 kat diğerine 2 kat vermek de neyin nesidir?...

Sonuç olarak KKTC’ye bir katma değer katmayacak , yatırımların önünü kesecek bu planın İsrailli firmadan başka kimseye fayda sağlamayacağı kesin görünüyor . Sn başbakanımıza buradan seslenmek istiyorum , yatırımcıların önünü kesen bu zihniyete dur diyiniz ! Biz KKTC’yi nasıl kalkılandıracağız? Turizme yönelik bölgeleri patates tarlası yaparak mı?

Derhal , bu saçma plan durdurulmalıdır . Adaleti tesis edecek yeni plan yürürlüğe konulmalıdır . Bu işin neresinden bakarsanız bakın , yanlıştır !

Doğrusu verilen sözlerin ve açıklanan sözlerin arkasında durup adaletli ve hakkaniyetli şekilde yatırımcıya destek verilmelidir . Aksi takdirde adaletten kim söz edebilir ki ?

KKTC’yi kalkındırmak için hep beraber el ele verelim . Yatırımcı , bürokrat , siyasiler, sicil toplum örgütleri , turizm firmaları vs hep beraber birlik olursak tek vücut oluruz , aksi halde dağılır gideriz . Büyümek yerine küçülürüz !!! O yüzden acilen doğru kararı verecek kişiler duruma el atmaları gerekmektedir . Yanlışın neresinden dönersek kardır... doğru yolda değiliz . Birine 3 maymunu oynayacaksın diğerine de elinden geleni yapmayıp , engel olacaksın . . Böyle düzen olmaz . Yanlıştan acilen dönmek şarttır . Birine 1 verip diğerine 10 vermek yanlıştır . Eğer usulen imar uygulaması doğru yapılmış olsaydı , 15 katlı imarın yanında olan yerli yatırımcının arsası da emsal olarak 15 kat olurdu. 2 kat değil !!!Bu haber 1255 defa okunmuştur

:

:

:

: