Sin de gulle geçmeyecek

Star Kıbrıs, 18 aydır cezaevinde tutuklu bulunan Hakan Güneş’in kara para davasında kendisini savunan İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’ın avukat eşi Emre Kadri ile yaşadığı “karışık ilişki” noter tasdikli delil ile ortaya çıktı.

Star Kıbrıs, 18 aydır cezaevinde tutuklu bulunan Hakan Güneş’in kara para davasında kendisini savunan İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’ın avukat eşi Emre Kadri ile yaşadığı “karışık ilişki” noter tasdikli delil ile ortaya çıktı.
Ancak ne yazık ki “Sin de gulle geçsin” taktiği uygulayan Bakan Baybars ve eşi sessiz kalmayı sürdürüyor…
Ancak gazetecilik ilkesi gereği kamu menfaati adına biz de kararlıyız. Bu işin peşini bırakmayacağız.
Kara para davasından tutuklanan Hakan Güneş’in ortaya çıkardığı belgeler, yenir yutulur, görmezden gelinebilir belgeler değil.
İçişleri Bakan Ayşegül Baybars Kadri’nin avukat eşi Emre Kadri, 19 Haziran 2019 tarihinde avukatlık ücretine mahsuben 1.5 milyonluk aracı devralıyor. 47 bin Sterlin tutan avukatlık ücreti bir ay içinde ödendiği taktirde geri devretmeyi de taahhüt ediyor.
Üstelik bunu noterden yazılı hale getirip Hakan Güneş’e veriyor.
Paranın 42 binini Halk Bank makbuzuyla ödediğini belgeleyen Güneş, kalan parayı da elden ödediğini ancak Emre Kadri’nin 1.5 milyonluk aracı geri vermediğini öne sürüyor.
İddialara göre ne oluyorsa bundan sonra oluyor. Güneş’in konuşmasından çekinen Bakan Baybars’ın, zanlının cezaevinde kalması için her şeyi yaptığı ileri sürülüyor.
Hakan Güneş, şartlı tahliyeye hak kazanmasına rağmen, bu yöndeki talebin Baybars’ın baskısıyla önlendiği de iddia ediliyor.
Güneş, kumpasa uğradığını belirtirken, “Avukat Emre Kadri’nin suçu kabul etmesi için kendisine telkinde bulunduğunu, bunu yaparsa yargılandığı diğer davayı da geri çektireceğini söylediğini' belirtiyor.
Tüm bu iddialar bir an önce açığa kavuşturulmalı.
Demokratik bir hukuk devletinde kimse bu kadar iddia varken, o koltukta oturamaz.
Ancak İçişleri Bakanı Baybars ya da avukat eşi, bırakın o koltukta oturmayı, iddialar karşısında bir açıklama yapmaya bile tenezzül etmiyor.
Çünkü burası Kıbrıs.
Çünkü burada “sin da gulle geçsin” denerek hür türlü iddianın unutulacağı düşünülüyor.
“Böyle gelmiş böyle gider” deniyor. Ancak şunu açıkça ilan edelim. Bu böyle devam etmeyecek. Bundan sonra artık “sin da gulle geçmeyecek.” Bizden söylemesi…


Bu haber 10488 defa okunmuştur

:

:

:

: