'Ne ekerseniz onu biçersiniz'

Düşündümde insan ömrü dediğin bir sayfalık hikaye. Bu küçücük hikayemizde ne ekersek onu biçeriz. Buğday eken bir insan arpa biçermi.?

Düşündümde insan ömrü dediğin bir sayfalık hikaye. Bu küçücük hikayemizde ne ekersek onu biçeriz. Buğday eken bir insan arpa biçermi.?

Sakin bir ev, kendi yetiştirdiğimiz çiçekler, ilham verecek kitaplar, üretebildiğimiz eserler, bir kaç şiir bir kaç beste, en önemlisi topluma faydalı evlatlar. Ve ülkemiz için yaratacağımız güzellikler, sevilmeye değer bir kaç arkadaş, acı veya pişmanlık vermeyen masum eğlenceler, gerçeğe bağlılık, güven, ümit ve sevgi dolu bir yürek..
Dünya'nın bütün zevklerinden daha değerlidir.

Öyle değerlidirki Ülkeniz için yaratacağınız güzellikler, gelecek olan nesiller tarafından sadece alkışlanır ve örnek oluruz. Sevmek, korumak, yaratıcı güç olmak para istemez, sadece yürek ister

O yüreğinizde sevgi varsa kimse ile kavgalarınız, kıskançlıklarınız, önyargılarınız olmaz. Uyandığınız her sabah şükürle uyanır öylece adım atar, yaşadığınız bu ülkeye faydanız dokunur. çevreyi temizlemek, Ağaç ekmek, bir hayvana bir tas su, bir lokma ekmek vermek, inanın para istemez. Sadece yürek ister. Biz insanlar doğanın dengesini öyle çok bozdukki o büyük güç 'EVREN' biz insanlardan intikam alır.
Ne olur. Kenetlenelim. Elele verelim kapımızın önünü temizleyelim. Göz kirliliklerini yok edelim. Küçük bir Ada daha neyi bekliyoruz bu küçük Adamızı temizlemek, güzelleştirmek, çokmu zordur. Sizde çok iyi biliyorsunuz ki YEŞİLİN MAVİNİN olduğu her yer cennettir. Elim kalem tutuğundan itibaren sık sık Ülkemin güzelliklerinden değerlerinden söz ediyorum. Neden bu kadar sağır ve acımasızsınız, Ağaçların yanması, kesilmesi 'NEFESİMİZİN YOK OLMASI DEMEKTİR'

kuruyan otların tehlikesi, ara sokakların çöp yığını ile dolu olması. Çöp tenekelerinin pis kokusu, gelişi güzel sağda solda atılı olması. Şehir ve köy girişlerimizin çarpık görüntüsü, yol kenarındaki çöpler.

Hızla giden bir arabanın, evrak eksikliği olan bir aracın, hırsızlık yapan bir insanın cezası olduğu gibi, çevremizi kirletenenlerinde cezası AĞIR olmalı. Boşta oturan okadar çok memurlarımız varki bu uğurda gönüllü olabilirler. Bunun gibi birçok alternatifler olabilir. yeterki Ülkemiz kirlilikten kurtulsun...
Sizi Seviyorum...


 

Bu haber 13226 defa okunmuştur

:

:

:

: