Kimse bizi susturamaz

Ünlü hukukçu Mustafa Asena dün Star Kıbrıs’ın manşetinde iki kritik soru sordu.

Ünlü hukukçu Mustafa Asena dün Star Kıbrıs’ın manşetinde iki kritik soru sordu. Kara para davasından yargılanan Hakan Güneş’in bir dönem avukatlığını yapan Ayşegül Baybars’ın avukat eşi Emre Kadri bu soruların en azından kendisiyle ilgili olan bölümünü cevaplamalıydı.
Hakan Güneş’e ait 1.5 milyon değerindeki tedbirli mal, kimin tarafından, kime , nasıl ve hangi yetkiyle devredilmişti?
Emre Kadri bu soruları yanıtlamak yerine Star Kıbrıs ve Ada TV’yi susturmak için 2 milyon liralık tazminat davası açtı.
Oysa Emre Kadri önce, kara para davasında yargılanan Hakan Güneş’in kendisine yönelik iddialarını yanıtlamalıydı.
İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’ın kocası bunu yapmak yerine gerçeğin peşinde koşan Star Kıbrıs’a yaptığı habercilik nedeniyle 2 milyon liralık tazminat davası açmayı tercih etti.
Emre Kadri, “Kendisinin maksatlı olarak küçük düşürüldüğünü, şeref ve haysiyetinin aşağılandığını” iddia etti.
Oysa Baybars’ın kocası Kadri hakkındaki iddialar haber yapılırken, gazeteye noterden tasdikli delil bile basılmıştı.
Emre Kadri kendi el yazısıyla yazıp, noterden mühürlettiği taahhütnameyi çok önceden Hakan Güneş’e vermiş, Güneş de bu belgeyi iddialarını kanıtlamak için Star Kıbrıs’a ulaştırmıştı.
Belgesiz ve altını dolduramayacağı hiçbir haberi yapmamak ana prensibi olan Star Kıbrıs, bu belgeyi “İşte noter tasdikli delil” başlığıyla kamuoyuna duyurdu.
Ne olduysa ondan sonra oldu.
Haberden rahatsız olanlar, devletin kendilerine sunduğu tüm imkanları kullanarak adeta Star Kıbrıs ve Ada TV’yi yok etmeye çalıştılar.
Tazminat tehditlerine boyun eğmeden yola devam edeceklerini söyleyen Safa Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özmen Safa, bugün Star Kıbrıs’ın manşetinden “hodri meydan” dedi.
Safa, “Star Kıbrıs ve Ada TV kurulduğu günden bu yana güçlünün değil, haklının yanında olmuştur. Kimseyi karalayıcı, küçük düşürücü yayın yapmaz. Altını dolduramayacağı hiçbir habere de imza atılmaz. Emre Kadri ile Hakan Güneş arasındaki ilişki hakkında haberi de delilleriyle mahkemede ispatlamaya hazırız.”
Mesaj gayet açık ve net. Anlayan anlamayan anlatsın.
Ancak şunu da herkes net olarak bilsin. Star Kıbrıs ve Ada TV’yi daha önce de susturmak isteyen nice güç odakları, makam sahipleri oldu. Ancak kimse bize susturamadı. Bizden söylemesi…Bu haber 3598 defa okunmuştur

:

:

:

: