İntikam siyaseti

Star Kıbrıs ve Ada TV’yi emirname sürecindeki yayınları nedeniyle cezalandırmak isteyen Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay ve İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, oturdukları koltukları keyiflerince kullanmayı sürdürüyor.

Star Kıbrıs ve Ada TV’yi emirname sürecindeki yayınları nedeniyle cezalandırmak isteyen Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay ve İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, oturdukları koltukları keyiflerince kullanmayı sürdürüyor.
Safa Grup’un yatırımlarıyla ilgili Bakanlar Kurulu’na gelen tüm izinleri veto eden Özersay ve Baybars’ın intikam siyasetiyle işledikleri suçu engellemek için elbette mücadelemizi sürdüreceğiz.
Özellikle Cumhurbaşkanlığı gibi önemli bir makama soyunan siyasetçinin adaletli yönetim konusunda şimdi daha fazla hassas olması gerekirken, yarın seçildiği takdirde oturdukları makamda nasıl bir tavır sergileyeceğini düşünmek bile bu toplum için korkutucudur.
Star Kıbrıs ve Ada TV’nin İmar Planı sürecinde İskele halkının menfaatleri doğrultusunda yaptığı dürüst yayın nedeniyle Safa Grup, Özersay ve Baybars tarafında hedef haline getiriliyor.
Bu ülkede en büyük sorun hiç şüphesiz adalet duygusunun sürekli zedelenmesidir. Adaletli bir yönetim için önce adaletli bir siyasetçi ve adaletli bir hizmet gerekir.
Adaletli siyasetin olmadığı bir toplumun ileri gitmesi ise imkansızdır.
Star Kıbrıs ve Ada TV’nin doğru ve tarafsız haberciliği nedeniyle Safa Grup’un 200 milyon Sterlin’i aşan yatırımlarımı engellemeye çabalayan Başbakan Yardımcısı Özersay ve İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, sadece Safa Grup’a değil bu halka da en büyük düşmanlığı yapmaktadır.
Küpüne zarar veren keski sirke misali Halkın Partisi de elbette bu intikam siyaseti nedeniyle yıpratılıyor. Büyük umutlarla Halkın Partisi’ne gönün veren insanlar, kişisel menfaat ve ihtirasları için oturdukları makamları kullanan siyasetçiler tarafından, kelimenin tam manasıyla hayal kırıklığına uğratılıyor.
Dipkarpaz’da 20 yıldır oturdukları evleri altından alınıp Ruma verilen vatandaştan, İskele’de İsraillere adeta satılan Kıbrıslı Türklere kadar bir çok insan öfkelidir.
Bu öfkenin kaynağı da Ayşegül Hanım ve istifası istendiğinde kendisini onun önüne atan Kudret Özersay’ın tutumudur.
Siyasette hiçbir kötü yönetim karşılıksız kalmaz. Er ya da geç mutlaka fatura kesilir. Bu gidişle seçmen, faturayı Cumhurbaşkanlığı seçiminde önce Özersay’a, sonra da ilk erken genel seçimde Baybars’a kesecektir.
Gözünü intikam siyaseti bürüyen siyasetçilere duyurulur. Bizden söylemesi…
Bu haber 3661 defa okunmuştur

:

:

:

: