Bürokrasimizin ünü sınırları aştı

Dün Kıbrıs için tarihi bir gündü. Başbakan Ersan Saner ile TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın katıldığı heyetler arası görüşmenin ardından iki ülke arasında imzalanan dört anlaşma yeni bir dönemin başladığına işaret ediyordu.

Dün Kıbrıs için tarihi bir gündü. Başbakan Ersan Saner ile TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın katıldığı heyetler arası görüşmenin ardından iki ülke arasında imzalanan dört anlaşma yeni bir dönemin başladığına işaret ediyordu.
İmza töreninde sonra konuşan Fuat Oktay, “Kıbrıs Türkü’nü haklı davasında bir gün bile yalnız bırakmayacağız, her şartta yanınızdayız” derken, 2021 için ayrılan 2.5 milyar TL kaynak, suni teneffüsle yaşayan ekonomiye taze kan gibi geldi.
Aşı veya Covid 19’la mücadele konusunda da “Kimse endişe etmesin. KKTC’de tüm vatandaşlar aşılanana kadar aşı göndermeye devam edeceğiz” diyen Oktay’ın sözlerinin mürekkebi dahi kurumadan 40 bin doz aşı TC Sağlık Bakanlığı’nın özel uçağıyla Ercan Havalimanı’na indiriliyordu.
Toplantıda bir diğer başlık vardı ki, bizim için oldukça düşündürücüydü.
Girne ve Güzelyurt çevre yolları, Lefkoşa Havaalanı yolu, Gazimağusa İskele yolu yapımının destekledikleri yollardan sadece bir kaçı olduğunu söyleyen Fuat Oktay, “Yolların tamamlanmasının gecikmesinin arkasında KKTC’deki bürokratik işlemler yatıyor” dedi.
Bu söz karşısında söylenecek söz, tek kelimeyle pestir. Biz yıllar içinde nasıl bir bürokratik oligarşi yarattık ki, bize yapılacak yolları bile engelleyecek hale geldi.
Fuat Oktay, “Hükümetten bunun sözünü aldık. O söze binaen biz açılış tarihine kadarki sözümüzü veriyoruz. Bunların takipçisi olacağız” dedi ama bizden söylemesi.
Hükümetin verdiği söze de o kadar büyük güven inşa etmesin Sayın Oktay.
Ne demişler?
Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz…
Geçmişte ne sözler verildi hükümetler tarafından.
Kaçı tutuldu, kaçı unutuldu?
Şöyle bir alt alta yazıp toplarsak, bu konudaki karnemizin çok da iyi olmadığı görülecektir.
O yüzden bugünden tezi yok. TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın da diplomatik bir nezaket çerçevesinde şikayet ettiği bu bürokratik hantallıktan bir an önce kurtulalım.
Yapılan yollar bizim, yapılacak hizmet Kıbrıs Türkü’ne…
O halde bu bürokratik eziyet kime?
Artık yeter. KKTC bürokrasisinin ünü sınırlarımızı aştı.
Bu halk, bu bürokratik oligarşiyi hak etmiyor. Bizden söylemesi…
Bu haber 4099 defa okunmuştur

:

:

:

: